Україна

Опитування Зеленського в день виборів є прикладом дешевої маніпуляції громадською думкою, – Медведчук

Намір Президента України Володимира Зеленського провести так зване опитування населення в день виборів – це погано зліплена спроба маніпулювати громадською думкою, яка вже зазнала різкої критики учасників політичного процесу, юристів та експертів. Про це говориться у заяві голови політичної ради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука, повідомила 1News прес-служба політсили.

фото 1News

За його словами, питання, поставлені Зеленським, яскраво свідчать про те, що вони або продиктовані страхом влади перед політичним провалом, або лобіюються тими, хто здійснює зовнішнє управління Україною.

«Наприклад, питання про Будапештський меморандум просто смішне, але водночас демонструє глибоке невігластво влади. Цей документ не передбачає обов’язок його підписантів воювати за Україну. І жодні результати опитування цього не змінять. Хіба що слугуватимуть виправданням для проштовхування Зеленським питання, пов’язаного з наданням Великобританії та США можливості розміщувати військові бази на території нашої країни», – зазначає Віктор Медведчук.

«Інша справа, – додає народний депутат, – що це може бути незграбною спробою обманним шляхом вийти з Мінських угод». «Право на використання меморандуму в України було, є і буде завжди. Він уже давно використовується владою для політичної риторики. Але якщо Президент має намір скористатися результатами опитування для виправдання виходу з Мінських угод і «нормандського формату» з подальшою сумнівною спробою переходу в формат Будапештського меморандуму, то чи розуміє він, що такі ігри – це прямий шлях до ескалації конфлікту, відновлення бойових дій, втрати Донбасу. Чому саме Будапештський меморандум, який стосується неядерного статусу України? Зеленський збирається порушити Договір про нерозповсюдження ядерної зброї? Створити власну атомну бомбу?  Перетворити Україну на Північну Корею?», – задається питання Віктор Медведчук.

Голова політичної ради «Опозиційної платформи – За життя» не розуміє, навіщо взагалі використовувати такі складні шляхи, формулювати незрозуміле для більшості громадян запитання? Поставте пряме запитання: чи підтримують громадяни України вихід з Мінських угод? Тільки запитати треба насамперед тих, хто живе по той бік лінії зіткнення, хто живе в зоні ООС і знає, що таке бойові дії та їх наслідки. Або Президент Зеленський вже не вважає їх громадянами України і готовий знищити всіх цих людей в ім’я своїх політичних амбіцій? Тоді де його обіцянки миру і чим він кращий за Порошенка?

«У запитанні про створення на Донбасі вільної економічної зони абсолютно незрозуміло, чи йдеться про контрольовані Україною території, неконтрольовані чи про всю територію Донецької та Луганської областей? У які терміни, за яких умов, на який період буде вводитися СЕЗ? Незрозуміло, чому це питання обговорюється на національному рівні, саме тоді коли населення неконтрольованих, та й контрольованих територій Донбасу владою Зеленського і антиконституційним рішенням ЦВК позбавлене права брати участь у виборах, а значить, не візьме участь і в «опитуванні». До того ж, питання СЕЗ, по суті, є насамперед питанням оподаткування, а такі питання нарівні з бюджетними і питаннями амністії Конституція України не допускає навіть як предмет референдуму, а не те що якогось сумнівного, придуманого заради власного дешевого піару «опитування». При цьому це питання виглядає частиною технології відмови від закріпленого в Мінських угодах особливого статусу окремих районів Донбасу. Представники влади вже заявляли, що СЕЗ – це і є своєрідний правильний особливий статус, тоді як текст Мінських угод – це «неприйнятна російська інтерпретація особливого статусу». Схоже, що мета – створити видимість спроби врегулювати ситуацію на Донбасі, найперше для учасників «нормандського формату». А отримавши «потрібний» результат, влада заявить, що народ проголосував проти особливого статусу для невизнаних республік?», – розмірковує Медведчук.

Віктор Медведчук нагадує, що загалом опитування не передбачено повноваженнями Президента, вичерпний перелік яких зазначено в Конституції України. Це неприпустимий приклад використання адмінресурсу і створення незаконних переваг для партії влади в день голосування. Ця ініціатива вкладається в рамки вигаданого самим Зеленським визначення «корупція в особливо великих масштабах».

«По-друге, незрозуміло, чиїм коштом і ким проводитиметься масштабне опитування громадської думки. Підсумки цього опитування підбиватиме невідомо хто і однозначно поза правовими рамками. Відповідно, вони не можуть бути об’єктивними, а питання достовірності результатів при повній безконтрольності підручних Президента навіть не стоїть. Однак влада, очевидно, має намір використовувати результати опитування у своїх цілях, які не мають нічого спільного з інтересами громадян і країни. По-третє, що вкрай небезпечно, ця профанація ідеї народного волевиявлення знизить довіру суспільства до інституту референдумів, якщо закон про їх проведення буде коли-небудь ухвалений», – вважає нардеп.

Медведчук впевнений, що подібне окозамилювання не пройде, а учасники «Парламентського виміру “нормандського формату”» будуть проінформовані міжфракційним депутатським об’єднанням «Міжпарламентський діалог заради миру: Україна – Росія – Німеччина – Франція» про використання антиконституційних механізмів, покликаних стати димовою завісою для зриву Мінських угод.

«Об’єктивна оцінка ініціативам Президента – вже зареєстрована ПЕТИЦІЯ з нагадуванням про невиконання «зеленою» командою передвиборних обіцянок і пропозицією винести на всеукраїнське опитування 25 жовтня лише одне питання: «Чи задоволені Ви діяльністю Президента Зеленського і депутатів партії “Слуга народу”, яких він привів до ВР, чи вимагаєте негайної відставки Президента і розпуску Верховної Ради IX скликання?» І це найправильніше, своєчасне і єдине запитання, яке стоїть сьогодні в умовах політичної, економічної і соціальної кризи в Україні, спровокованої діями влади. Але відповідь на нього давно очевидна, хоча, ймовірно, і не цікава Зеленському та його команді, як їм не цікаві й інші, дійсно життєво важливі для Українського народу проблеми і питання», – додав голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя».

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський ініцціював всенародне опитування в день виборів 25 жовтня. Українцям пропонують відповісти на п’ять питань.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close