СвітУкраїна

Оприлюднені усі деталі угоди між США та Німеччиною стосовно запуску “Північного потоку-2”: стало відомо, що отримає Україна

У рамках угоди щодо "Північного потоку-2" зі США Німеччина надасть Києву понад 200 мільйонів євро додаткової фінансової допомоги, а 70 мільйонів підуть на розвиток зеленої енергетики в Україні

В рамках угоди зі США про врегулювання суперечки через будівництво газопроводу “Північний потік-2” Німеччина зобов’язується надати Україні додаткову фінансову допомогу обсягом понад 200 мільйонів євро.

Про це йдеться в спільній заяві Берліна і Вашингтона, – інформує 1NEWS з посиланням на Німецьку хвилю.

Близько 70 мільйонів євро Німеччина направить на реалізацію двосторонніх проєктів у галузі енергетики, насамперед у розвиток в Україні відновлюваних джерел енергії та збільшення енергетичної ефективності.

Крім того, США і Німеччина створять фонд обсягом не менше одного мільярда доларів. Його використовуватимуть для фінансування інвестицій у перехід України на відновлювані джерела енергії і підвищення енергетичної безпеки.

Перший внесок до фонду в розмірі 175 мільйонів доларів внесе Німеччина. Конкретні часові рамки надання цих коштів Києву не називають. Крім того, уряд ФРН в найближчі роки працюватиме над розширенням даної допомоги, йдеться в заяві.

Одночасно Берлін зобов’язується спрямувати зусилля на досягнення домовленості в ЄС про інвестиції в український енергетичний сектор в обсязі до 1,77 мільярда доларів США в період до 2027 року.

Крім того, в рамках угоди, досягнутої зі США, влада ФРН зобов’язуються, що будуть в повній мірі дотримані параметри Третього енергетичного пакета ЄС в ситуації з “Північним потоком-2”.

“Ми підтримуємо енергетичну безпеку України, Центральної та Східної Європи, зокрема, підтримуємо ключові принципи, закріплені в Третьому енергетичному пакеті ЄС. Вони стосуються диверсифікації та безпеки поставок”, – йдеться в спільній заяві обох країн.

Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) привітав ухвалення “конструктивного рішення” щодо врегулювання конфлікту зі США. За його словами, тим самим Берлін і Вашингтон підтримають розвиток зеленої енергетики в Україні та забезпечать газовий транзит її територією на наступні 10 років.

Німецькі соціал-демократи вітають укладення угоди між США і Німеччиною, яке “дозволить добудувати “Північний потік-2” і ввести його в експлуатацію. Соціал-демократи також відзначають, що “частиною угоди є гарантії транзиту газу для Києва і забезпечення енергетичної безпеки України”.

Раніше цього дня заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд повідомила, що Німеччина і США врегулювали конфлікт навколо будівництва “Північного потоку-2”, який тривав кілька років.

Країни уклали угоду, згідно з якою Німеччина зобов’язалася вживати заходів у разі спроб Кремля використовувати енергоносії як зброю проти України або агресії РФ щодо України, заявила вона в комітеті із закордонних справ Сенату.

Відповідні заходи будуть спрямовані на обмеження експорту російських енергоносіїв до Європи. Крім того, США і Німеччина зобов’язуються використовувати важелі для продовження договору про транзит російського газу через Україну, що спливає в 2024 році, на 10 років.

Обидві країни будуть також прагнути скоротити економічну залежність України від транзиту і поставок російського газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button