Україна

Оприлюднено рейтинг кандидатів на президентських виборах

До трійки лідерів електоральних симпатій українців на посаду президента країни входять глава партії “Батьківщина” і однойменної парламентської фракції Юлія Тимошенко, чинний глава держави Петро Порошенко, а також рок-музикант, лідер групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук, свідчать результати проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” опитування, інформує 1NEWS з посиланням на Рейтинг.

Згідно з оприлюдненими в агентстві “Інтерфакс-Україна” в четвер результатами соцдослідження, на питання про електоральні вподобання в разі, “якщо б вибори президента України відбулися наступної неділі”, 12,1% респондентів з тих, хто має намір піти на вибори, віддали б свої голоси за Ю.Тимошенко, П.Порошенка готові підтримати 10,6% опитаних, а за С.Вакарчука проголосували б 7,4%.

Крім того, по 6,4% голосів набрали б лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко і лідер партії “За життя” Вадим Рабинович. 6,2% опитаних проголосували б за лідера Радикальної партії Олега Ляшка, 5,4% набрав би лідер партії “Опозиційний блок” Юрій Бойко.

За іншого кандидата проголосували б 10,8%, а 23,3% – не визначилися з відповіддю.

Водночас 17,1% опитаних респондентів заявили, що не прийшли б на вибори.

Ю.Тимошенко найбільшу підтримку має в центральних і південних областях України, П.Порошенко – в центрі і на заході країни, С.Вакарчук має найбільшу підтримку на заході України, а на сході ж найбільшу підтримку має В.Рабінович, а також “інший кандидат”.

Водночас цифри стають більш конкретними, якщо аналогічне запитання задавали респондентам, хто має намір брати участь у голосуванні і вже визначився з вибором свого кандидата.

“Ми фіксуємо, що лідерами президентських перегонів наразі є Юлія Тимошенко – 15% підтримки. На другому місці Петро Порошенко – 14% підтримки. Третє місце посідає Святослав Вакарчук – близько 10% підтримки, четверте місце – Вадим Рабинович, Гриценко – 8% , Ляшко – 8 “, – розповів під час презентації результатів дослідження керівник “Рейтингу” Олексій Антипович.

Що стосується другого туру президентських виборів, то, за його словами, порівнювалася пара “Тимошенко-Порошенко”, яка, згідно з опитуванням, найбільш ймовірно потрапляє до другого туру. “Приблизно на 6% виграє Юлія Тимошенко. І якщо на Західній Україні електорат ділиться навпіл між Порошенком і Тимошенко, то у всіх інших регіонах виграє Тимошенко”, – сказав О.Антипович.

При цьому керівник Соціологічної групи звернув увагу на те, що слід врахувати 39% виборців, які заявляють, що не голосуватимуть у другому турі в разі виходу до другого туру цієї пари кандидатів. “Звичайно, це неправдивий показник зараз… Люди все одно визначаться і прийдуть на вибори. Можливо, не всі”, – прокоментував цю цифру О.Антипович, додавши, що прийдуть на вибори все-таки “можливо, не всі”.

Соціологічне дослідження тривало 22-30 листопада 2017 року. Було опитано 2000 респондентів – жителів України, віком від 18 років і старше шляхом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,2%.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close