Україна

«Опозиційна платформа – За життя» звинувачує Зеленського в репресіях та готується до судів

30 березня представники СБУ і ОГП провели 20 обшуків у членів партії «Опозиційна платформа – За життя» та активістів громадського руху «Український вибір – Право народу» в Київській, Одеській, Миколаївській, Черкаській, Херсонській, Хмельницькій, Кіровоградській, Закарпатській областях та місті Києві. Партія ОПЗЖ вважає приводом цих обшуків, «конспірологічні домисли з метою тиску», говориться в офіційній заяві політичної сили.

«Під приводом конспірологічних домислів, з метою відбілити свою протиправну діяльність і дискредитувати партію «Опозиційна платформа – За життя», силові структури вдалися до незаконного кримінального переслідування та звинувачення членів «Українського вибору» в скоєнні особливо тяжких злочинів. Правоохоронці під виглядом розслідування, як за часів Сталіна і Берії, проводили обшуки, залякуючи активістів, здійснюючи фізичний і моральний терор», – зазначають в ОПЗЖ.

В партії називають дані слідчі дії, як і обшуки, проведені 25 березня в офісі партії «Опозиційна платформа – За життя», де, як добре було відомо правоохоронцям, розташовані приймальні народних депутатів Віктора Медведчука, Тараса Козака, Василя Німченка, Юрія Загороднього, Віктора Чорного, Олександра Колтуновича, Іллі Ківи, незаконними і такими, які носять замовний характер.

«Влада продовжує системний і безпрецедентний тиск на опозицію – єдину на сьогоднішній день політичну силу, яка відстоює інтереси українських громадян, в тому числі жителів Південного Сходу України, проповідує ідеологію відновлення демократичних стандартів і цінностей, виступає за збереження територіальної цілісності і «зшивання» країни. Дії представників правоохоронних органів носять незаконний характер, в їх основі – огульність і надуманість звинувачень на адресу «Української вибору» і його керівництва з боку Служби безпеки України», – додається у заяві.

Оприлюднення партією «Опозиційна платформа – За життя» заяв і документів, які свідчать про те, що діяльність громадської організації «Український вибір» здійснюється виключно в рамках правового поля, виходячи із статутних положень, при неухильному дотриманні Конституції і законів України, підтвердило: в діях учасників ГО «Український вибір» відсутні як склад злочину, так і сама подія злочину.

«Сьогоднішні обшуки є нічим іншим, як свідомо спланованим і злочинним актом політичної розправи. Зокрема, СБУ і ОГП були чудово обізнані про те, що з початком кримських подій частина відокремлених підрозділів організації в АРК втратила зв’язок з «Українським вибором» і відповідні заходи реагування були прийняті керівними органами організації. Однак влада, розтоптав норми Основного Закону, проводить цілеспрямовану зачистку своїх головних політичних опонентів: від введення неправомірних антиконституційних санкцій і закриття незалежних телеканалів до обшуків, фальсифікацій так званих доказів і фабрикації кримінальних проваджень. Мета чергової хвилі політичних репресій команди Зеленського проти партії «Опозиційна платформа – За життя» – це узурпація влади і усунення опонентів», – додають в ОПЗЖ.

«Опозиційна платформа – За життя» «обіцяє захищати свою позицію в судах і не дозволити зневажати основи права і демократії, перетворюючи Україну на поліцейську державу».

«Ми переконані: в цьому нас підтримує і світова демократична спільнота, яка дасть справедливу оцінку антиконституційним діям команди Зеленського і його ручних спецслужб», – підсумували в «Опозиційній платформі – За життя».

Back to top button