Україна

«Опозиційна платформа – За життя»: Вимагаємо негайно припинити розправу над незалежними ЗМІ в Україні

«Опозиційна платформа – За життя» встала на захист свободи слова в Україні. Про це йдеться в офіційній заяві партії.

«Сьогодні українська демократія і свобода слова знову опинилися під загрозою. Ініціювання парламентською фракцією партії «Слуга народу» створення тимчасової слідчої комісії для розслідування діяльності телеканалів NewsOne, 112 і ZIK – це неприкритий політичний тиск на незалежні засоби масової інформації», – вважають опозиціонери.

Представники політсили вимагають від влади на всіх рівнях припинити наступ на незалежні ЗМІ, чітко дотримуватися Конституції і Законів України, відмовитися від середньовічних практик боротьби з інакомисленням.

«У період виборів «слуги народу» пафосно обіцяли розквіт української демократії, припинення практики політичних переслідувань опозиції та незалежних ЗМІ, а також забезпечення плюралізму думок в Україні. Але після перемоги та формування в парламенті політичної монобільшості, партія влади тут же нарядилася в шати середньовічних інквізиторів. Дуже швидко нові «слуги народу» почали рухатися по шляху до тоталітарного режиму, який проклали їхні політичні попередники», – підкреслили політики.

Парламентарії вважають, що влада могла б займатися більш важливими питаннями, наприклад, політичним врегулюванням конфлікту на Донбасі, зниженням тарифів і цін, а також іншими нагальними проблемами.

«Замість того, щоб захистити свободу слова в Україні, парламентська фракція партії влади приєдналася до «полювання на відьом» і репресій, розпочатих Нацрадою з телебачення і радіомовлення щодо телеканалів NewsOne, 112 і ZIK», – відзначили представники політсили.

Партія вимагає негайно припинити політичну розправу над незалежними ЗМІ в Україні.

«Вважаємо, що під надуманим приводом, ініціюючи створення ТСК в парламенті, фракція партії «Слуга народу» йде на пряме порушення норм Конституції. Таке рішення підриває закріплені в Конституції гарантії на свободу думки і слова та є прямим кроком до введення в Україні політичної цензури. Ми звертаємося до представників посольств країн-партнерів, моніторингових місій і представництв міжнародних організацій, професійних організацій журналістів із закликом негайно дати оцінку діям партії влади», – заявили опозиціонери.

«Опозиційна платформа – За життя» обіцяє, що буде до кінця боротися за українську Конституцію, свободу слова і демократію.

«Ввести інформаційну інквізицію в Україні не вийшло у Порошенка, не вийде і у нового режиму. Кожне неправове рішення буде оскаржене в українських і міжнародних судах. Україна буде демократичною та правовою державою. Разом з мільйонами українських громадян ми будемо боротися за свободу слова, за Конституцію, за наші права. Ми переможемо!» – резюмували в партії.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close