Україна

«Опозиційна платформа – За життя» та «Слуга народу» лідирують у парламентському рейтингу

Якби вибори до Верховної Ради відбулися цієї неділі, лідерами парламентських рейтингів стали б «Опозиційна платформа – За життя» та «Слуга народу». Про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке провела компанія ТОВ «Роботизовані телесистеми» в період з 29 квітня по 4 травня 2021 року, повідомляє «Перший незалежний».

фото 1News

П’ятивідсотковий бар’єр подолали б і, відповідно, пройшли б до парламенту чотири партії:

  • «Слуга народу» – 22,1%;
  • «Опозиційна платформа – За життя» – 20,3%;
  • «Європейська солідарність» – 15,9%;
  • ВО «Батьківщина» – 10,1%

Більшість опитаних українців, а саме 66,7%, вважають, що Зеленський для відновлення миру в Україні, повернення Донбасу і налагодження добросусідських відносин із Росією зобов’язаний провести особисту зустріч із Путіним. Своєю чергою, тільки 23,1% проти такої ідеї, а 10,2% не змогли відповісти на запитання.

Також 52,9% респондентів підтримують ідею про проведення особистої зустрічі Зеленського з представниками самопроголошених Донецької та Луганської республік. На їхню думку, це сприятиме поверненню Донбасу і відновленню миру. При цьому 25,9% опитаних виступають проти таких переговорів, а 21,2% взагалі вагаються з відповіддю на це запитання.

У цьому ж контексті більша половина населення країни, а саме 53,6%, впевнені, що для відновлення миру і повернення Донбасу Україна має виконувати Мінські угоди. Всього 16,6% респондентів вважають, що від них потрібно відмовитися, а 29,8% вагаються з відповіддю.

В умовах пандемії коронавірусу українці впевнені, що українська влада вчинила неправильно, коли відмовилася від виробництва вакцини «Супутник V» на підприємстві в Харкові, про що з президентом РФ Володимиром Путіним домовився голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук. Так думають 67,7% опитаних українців. Натомість тільки 21,9% респондентів підтримують дії влади, а 10,4% не можуть відповісти на запитання.

Соціологічне дослідження провела компанія ТОВ «Роботизовані телесистеми» в період з 29 квітня по 4 травня 2021 року методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової генерації мобільних телефонних номерів. У ньому взяли участь понад 3 тисяч респондентів віком 18+ з усіх областей України, крім тимчасово непідконтрольних територій Криму і Донбасу.

Статистична похибка дослідження становить +/- 2,8%.

Останні новини

Back to top button