Україна

Опоблок поскаржився на закон про освіту у Конституційний суд

Партія «Опозиційний блок» подала до Конституційного Суду звернення про скасування закону про освіту, ухваленого Верховною Радою 5 вересня. Відповідні документи до КС подав співголова парламентської фракції «Опоблоку» Олександр Вілкул, інформує 1News з посиланням на прес-службу партії.

«Під нашим зверненням поставили підписи 48 народних депутатів», – повідомив він після цього.

Звернення підписали: 41 депутат «Опоблоку», члени групи «Відродження» Антон Кіссе, Антон Яценко, Михайло Ланьо, Артем Іллюк і Василь Гуляєв, а також позафракційні нардепи Яків Безбах та Анатолій Денисенко.

За словами Вілкула, ухвалення нової редакції закону «Про освіту» антиконституційне і «розколює суспільство».

«Це чистої води печерний націоналізм. Як можна забороняти людині вчитися на мові, на якій їй мати співала колискову?» – обурився він.

На думку Вілкула, «якщо судді будуть керуватися Конституцією та Європейською хартією регіональних мов і мов нацменшин, яку Україна ратифікувала, вони можуть досить швидко скасувати цей злочинний закон».

«Але ми розуміємо, що суддям буде непросто, оскільки влада чинить на них колосальний тиск», – заявив один із лідерів «Опоблоку».

«Швидше за все, не бажаючи приймати незаконне рішення, вони будуть тягнути з розглядом. Як це вже відбувається з нашими 16 зверненнями, в яких ми вимагаємо, в тому числі, скасувати незаконне підвищення тарифів, скасувати закон про декомунізацію, який Венеціанська комісія визнала недемократичним, і т.д.», – додав Вілкул.

Він запевнив, що «Опоблок» вимагатиме скасування закону про освіту, який «ганьбить нашу країну перед Європою», а впродовж розгляду у КС допомагатиме представникам нацменшин відстоювати своє право на рідну мову, в тому числі і в Європейському суді з прав людини.

 

 

Схожі статті

Загрузка...

2 Comments

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close