Україна

Оператори ГТС України та Словаччини домовилися про транзит

ТОВ “Оператор ГТС України” підписав останній договір з суміжними операторами ГТС – технічний договір про взаємодію підписаний зі словацьким оператором EUSTREAM, передає 1NEWS з посиланням на пресслужбу Оператора ГТС України.

“Маємо угоди зі всіма суміжними операторами ГТС. Щойно у Брюсселі Оператор ГТС України підписав зі словацьким оператором EUSTREAM технічний договір про взаємодію (interconnection agreement) за європейськими правилами з 1 січня 2020 року в точках Будінце та Ужгород-Велке Капушани”, – йдеться у повідомленні.

Таким чином, новий український оператор ГТС підписав угоди з операторами ГТС Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини та Росії. Наразі створено всі необхідні технічні та правові підстави для успішного старту роботи незалежного Оператора ГТС України та для безперервного продовження транзиту газу через українську ГТС з Російської Федерації до європейських країн з 1 січня 2020 року.

Підписання угоди вже привітав віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович.

«Я вітаю угоду про міжмережеве з’єднання, укладену між Україною і Словаччиною, яку рішуче підтримує Єврокомісія. Всі складові для транзиту газу українським маршрутом тепер є. Чудова новина для енергетичної безпеки Європи!» – написав Шевчович у Twitter

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close