Україна

ООН: у світі 65,6 млн вимушених переселенців

На кінець 2016 року у світі налічувалося 65,6 мільйонів вимушено переміщених людей. Про це йдеться у доповіді про глобальні тенденції Агентства ООН у справах біженців.

Це приблизно на 300 тисяч більше, ніж було зафіксовано рік тому.

“Ми повинні робити все можливе для цих людей. Світові, обтяженому конфліктами, потрібні рішучість і мужність, а не страх”, – заявив пан Філіпо Гранді, верховний комісар ООН у справах біженців.

  • Третина переселенців страждають на посттравматичний розлад – IA
  • Чому почалася війна? Конфлікт на Сході очима дітей
  • Мільйон дітей із Південного Судану стали біженцями

Із 65,6 мільйонів примусово переміщених людей, 10,3 мільйона стали переміщеними у 2016 році. Приблизно дві третини з них (6,9 мільйонів) – це люди, переміщені у межах власної країни.

“Фактично це означає, що кожні 3 секунди одна людина змушена залишити свою домівку. Це значно коротший проміжок часу, ніж необхідно для прочитання цього речення”, – йдеться у доповіді ООН.

Вимушено переміщені люди:

22,5 млн – біженці;

40,3 млн – переміщені всередині власних країн;

2,8 млн – шукають притулку

Звідки тікають біженці:

Сирія: 5,5 млн

Афганістан: 2,5 млн людей

Південний Судан: 1,4 млн

Ще 6,3 мільйона сирійців стали внутрішніми переселенцями всередині власної країни.

Хто приймає біженців?

Туреччина: 2,9 млн

Пакистан: 1,4 млн

Ліван: 1 млн

Іран: 979,4

Уганда: 940

Ефіопія: 791

За чисельністю переміщеного населення та біженців, на Сирію досі припадають найбільші у світі показники: 12 млн. осіб – майже дві третини населення – є переміщеними всередині країни або виїхали за кордон як біженці чи шукачі притулку.

У 2016 році надійшло 75 тисяч заяв на отримання притулку від дітей, які подорожують без супроводу або відокремлені від своїх батьків

Окрім затяжної ситуації з палестинськими біженцями, друге місце по кількості переміщених осіб залишається за афганцями (4,7 мільйонів людей), за ними йдуть іракці (4,2 мільйонів осіб) та населення Південного Судану. У Судані зафіксоване найбільше у світі зростання кількості переміщених осіб – тут на кінець року 3,3 мільйонів людей полишили свої оселі.

  • Amnesty порівняла ситуацію з правами людини із 1930-ми
  • Доповідь ООН: жінки та селяни – серед найбільш знедолених

“Діти, які становлять половину від загальної кількості біженців, продовжують нести неспівмірний тягар страждань, головним чином через свою підвищену вразливість”, – йдеться у доповіді.

На кінець травня в Україні зареєстровано 1,58 мільйона переселенців з Донбасу і Криму.

Источник: bbc.com

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 2 =

Close