Україна

ООН фіксує примусове виселення українців з окупованого Криму

В окупованому Криму продовжується примусова депортація українців, які не мають паспортів Росії. про це пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Їй підлягають громадяни України, які не мають паспортів Російської Федерації та проживають в Криму без так званої посвідки на перебування, заявив представник Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Віталій Хилько.

За його словами, такі особи за законодавством РФ вважаються іноземцями.

“За 2020 рік ми задокументували 178 випадків, коли “суди” на території АРК (Автономної Республіки Крим ) виносили рішення, які зобов’язують дану категорію осіб покинути АРК. З них 105 громадян України отримали таке “судове” розпорядження”, – сказав Хилько.

Він стверджує, що також 416 осіб, з яких щонайменше 292 – громадяни України отримали припис заплатити штраф за порушення так званих міграційних правил, які діють в РФ. Зазвичай це стосується звичайних кримчан, які проживали на півострові раніше і залишилися тут після 2014 року.

“Єдине необхідно уточнити, що це ті, які не отримали паспорт РФ і не мають довідки про тимчасове або постійне місце проживання. Тобто зазвичай це особи, які не мали прописки на території АРК. Зауважую – зазвичай, тому що бувають винятки скрізь. Можливо, хтось із них приїхав до Криму вже після окупації – працювати або відвідувати своїх родичів, або просто користуватися правом вільного переміщення територією України”, – додав представник Моніторингової місії ООН.

Він пояснив, що є 2 види депортації – примусовий та самостійний виїзд. Якщо “суд” вирішив і приписав самостійний виїзд, але людина не залишила окуповану територію, тоді її затримують повторно і їй вже загрожує примусова депортація.

“При примусовій депортації затриманих поміщають у так звані приймачі – місця утримання під вартою. І ці особи будуть депортовані. Ми документуємо такі випадки. Їх депортують або спочатку на територію РФ (зазвичай у Ростовську область), а звідти вже на територію України через Харківську область. Або ж безпосередньо через адміністративний кордон з Кримом на територію материкової України”, – уточнив Хилько.

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про заборону іноземним громадянам володіти землею в окупованому Криму.

Останні новини

Back to top button