Україна

Оновлено список системно важливих банків

Національний банк оновив перелік системно важливих банків, до якого увійшло 13 фінустанов, повідомляє 1NEWS з посиланням на пресслужбу НБУ.

Національний банк здійснив щорічний перегляд переліку системно важливих банків. Кількість системно-важливих банків зменшилась на 1 установу – цьогоріч до переліку не потрапив Кредобанк. Оновлений перелік включає: А-Банк, Альфа-банк, ОТП банк, Ощадбанк, Південний, ПриватБанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Таскомбанк, Укргазбанк. Укрексімбанк, Укрсиббанк, Універсал банк.

Для системно важливих банків визначено підвищені вимоги, покликані забезпечити їх вищу стійкість. По-перше, додатково до нормативного значення достатності основного капіталу для них передбачено буфер системної важливості, який залежить від рівня системної значимості фінустанов. Буфер системної важливості становитиме: 1% для А-Банку, Альфа Банку, ОТП Банку, Банку “Південний”, ПУМБу, Райффайзен Банку Аваль, ТАС Банку, УкрСиббанку та Універсал Банку; 1,5% для Ощадбанку, Укргазбанку, Укрексімбанку та 2% для ПриватБанку.

На сьогодні впровадження буферу системної важливості призупинено через виклики для фінансового сектору, пов’язані із пандемією COVID-19. Терміни активування буферу системної важливості будуть визначені НБУ у другій половині поточного року.

По-друге, системно-важливі банки зобов’язані розробляти плани відновлення діяльності згідно вимог Національного банку. Такі плани покликані швидко стабілізувати роботу системно важливих установ в умовах кризи. По-третє, системні банки мають виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) – не більше ніж 20% (для банків, що не є системно важливими його встановлено на рівні 25%). Після втрати статусу системної важливості, банк має дотримуватися посилених вимог протягом ще 12 місяців.

Перелік банків затверджено рішенням правління Національного банку України №76-рш від 26 лютого 2021 року “Про визначення системно важливих банків”.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button