Україна

Омелян: експеримент із ремонтом доріг за рахунок надпланових доходів митниці не дав ефекту

Розпочатий у вересні 2015 року експеримент, що передбачає спрямування надпланових доходів митниць на ремонт і будівництво автомобільних доріг в Україні, не дав жодного ефекту в 2018 році. Про це в інтерв’ю УНІАН повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

“У минулому році експеримент спрацював погано. Він ще діє. Але вважаю, що проводити його було правильно в ситуації 2015-2016 років, він непогано спрацював і в 2017 році, коли не було ще Дорожнього фонду та стабільного фінансування”, – повідомив Омелян.

Він наголосив на важливості збереження в цьому році Дорожнього фонду як ключового інструменту фінансування ремонту і будівництва доріг.

Як повідомлялося, у листопаді 2016 року Верховна Рада прийняла закон про створення державного дорожнього фонду для фінансування ремонту і будівництва доріг, який запрацював в Україні з 2018 року.

Згідно з прогнозами Міністерства фінансів, надходження коштів в Дорожній фонд передбачаються в 2019 році на рівні 51 млрд гривень, у 2020-2022 роках – близько 70 млрд гривень щорічно.

Розподіл коштів Дорожнього фонду виглядає так: 60% іде на фінансування доріг державного значення, 35% – на дороги місцевого значення і 5% – на безпеку руху.

У 2016 році українські митниці – учасники експерименту щодо розподілу понадпланових доходів направили на будівництво доріг в своїх областях 2,2 млрд гривень, а за 8 місяців 2017 року митниці перерахували на ці цілі 8,14 млрд гривень.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close