Україна

Омбудсмен назвав кількість політв’язнів, затриманих у Криму з 2014 року


Омбудсмен назвав кількість політв язнів, затриманих у Криму з 2014 року

Уповноважений із прав людини повідомив, що українців, які потрапили у російський полон до 24 лютого 2022 року і після цієї дати, не утримують у окремих колоніях:

Український омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що відомо про 216 політичних в’язнів, яких росіяни затримали у тимчасово окупованому Криму з 2014 року. Про це у вівторок, 26 березня, повідомив Укрінформ.

Лубінець стверджує, що з 2014 року Україна постійно порушувала питання щодо повернення всіх незаконно затриманих українців з території РФ, а також з окупованих територій, і через позицію РФ багатьох затриманих не вдається повернути додому.

“У нас досі є окремі списки тих громадян, які були заарештовані росіянами з 2014 року. Це як військовополонені, так і цивільні особи. Це великі списки. Є окрема категорія – політв’язні, ті, кого затримали на території Криму, це 216 громадян України. І сьогодні такий список я передав пану Малкочу (турецькому омбудсману – ред.)”, – сказав Лубінець.

Омбудсмен додав, що є окремий список тих, кого росіяни затримали на території Донеччини і Луганщини ще до початку повномасштабної агресії РФ.

Уповноважений із прав людини повідомив також, що українців, які потрапили у російський полон до 24 лютого 2022 року і після цієї дати, не утримують у окремих колоніях: їх утримують в одних і тих же місцях і піддають тортурам, а судові процеси щодо них незаконні.

Раніше повідомлялося, що у РФ відбувають покарання 150 політв’язнів із Криму.

КРЦ: З початку окупації в Криму через репресії загинули 60 людей

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button