Україна

Омбудсман розповіла про жахливі умови, в яких у Росії тримають політв’язня Шумкова

Права незаконно засудженого Олександра Шумкова, якого утримують в Тверській області (Росія) знову порушують. Про це розповіла Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, повідомила 1News прес-служба Омбудсмана.

За її словами, після завершення голодування в Олександра Шумкова значного погіршився стан здоров’я, тому він зараз знаходиться в ФКЛПУ ОБ УФСИН Росії по Тверській області.

Його турбує сильний головній біль, а також сильний біль в області спини та судоми. Співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу. Більше того, дають пігулки та ін’єкції, не пояснюючи їх дію на організм Олександра Шумкова. Крім того, шприци для ін’єкцій наповнюються в іншому приміщенні, що несе небезпеку отримати інфекційне захворювання.

«В невідкладному порядку звертаюся до Уповноваженого РФ з прав людини Татяни Москалькової терміново вжити необхідних заходів, аби відновити права громадянина України, а саме сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати відповідну кваліфіковану медичну допомогу», – написала у повідомленні Омбудсман.

Нагадаємо, на початку грудня минулого року в Брянській області суд засудив 29-річного українця Олександра Шумкова до чотирьох років позбавлення волі за участь в організації «Правий сектор» за статтею 282.2 КК РФ (Організація діяльності екстремістської організації).

Згідно з фабулою справи, Шумков був у складі “Правого сектору” з моменту його створення в листопаді 2013 року по 23 серпня 2017 року і “тривалий час” був охоронцем тодішнього лідера ПС Дмитра Яроша.

На думку російського слідства, останній факт свідчить про “значну роль” Шумкова в організації.

Шумков у своїх свідченнях у суді заявляв, що з охорони Яроша пішов на початку червня 2014, а в листопаді того ж року вийшов з “Правого сектора” і вступив в українську армію.

Олександр Шумков зник у вересні 2017 року.

Пізніше стало відомо, що він перебуває в російському СІЗО, але законно пройшов перевірку на кордоні з РФ 23 серпня 2017 року.

14 жовтня 2019 року український політв’язень оголосив про голодовку.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close