СвітУкраїна

Офіційно: НАТО не визнає “вибори” в ОРДЛО

НАТО не визнає так звані вибори, які проходять на тимчасово окупованих територіях Донбасу 11 листопада. Про це йдеться у заяві речника НАТО,  текст якої оприлюднений на сайті Альянсу у неділю, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

“НАТО не визнає так звані “вибори”, які проходять  у самопроголошених та невизнаних “Луганській і Донецькій народних республіках” 11 листопада. Вони суперечать букві й духу Мінських угод та підривають зусилля щодо мирного врегулювання конфлікту”, – йдеться у заяві.

В Альянсі також підкреслили, що підтримують суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

“НАТО повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми продовжуємо закликати РФ вивести свої війська й припинити будь-яку підтримку груп бойовиків в Донецькій і Луганській областях України”, – додали в Альянсі.

НАТО також закликає всі сторони до повного виконання Мінських угод, та висловило підтримку зусиллям нормандського формату й Тристоронньої контактної групи.

Як повідомляв Укрінформ, 7 вересня бойовики на окупованих територіях Донецької та Луганської областей призначили на 11 листопада так звані вибори. Згідно з рішенням “парламентів” терористичних “ЛНР” і “ДНР”, будуть вибирати як ватажків, так і “депутатів”.

У МЗС України заявили, що наміри окупаційної адміністрації РФ провести псевдовибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу грубо порушують зобов’язання Росії як сторони Мінських домовленостей.

12 вересня спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер заявив, що “вибори” на Донбасі, оголошені проросійськими бойовиками із самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”, нелегітимні і порушують логіку Мінського процесу.

Вісім держав-членів ООН 30 жовтня оприлюднили спільну заяву, в якій засудили плани проведення на окупованих Росією територіях сходу України так званих виборів у “Л/ДНР”.

31 жовтня постійний представник Франції в ООН Франсуа Делатр наголосив, що Німеччина та Франція рішуче налаштовані підтримати суверенітет і територіальну цілісність України, та закликав сепаратистів і Росію припинити підготовку до так званих виборів.

Голова СБУ Василь Грицак 9 листопада заявив, що майбутнім “переможцям” фейкових виборів на окупованих територіях Донбасу в адміністрації президента РФ вже “намалювали” відсотки “підтримки” населення. Водночас, за даними СБУ, Росія через благодійний фонд перерахувала як мінімум 100 мільйонів рублів на потреби псевдовиборів в ОРДЛО.

Останні новини

Back to top button