Україна

Офіс Президента розглядає список кандидатів на пост глави НБУ

Президент Володимир Зеленський ще не вніс до Верховної Ради кандидатуру на посаду голови Національного банку України, передає 1NEWS з посиланням на Главком.

Призначити нового очільника НБУ Рада повинна щонайпізніше 17 липня, повідомив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Президент ще не вніс претендента до Верховної Ради, це рішення президента, він вносить лише одну людину, яку ми розглядаємо — підтримуємо чи не підтримуємо. Тому консультації ці ще тривають. Але на зустрічах обговорювалися не стільки навіть прізвища, скільки вимоги до кандидатів: про те, що він має бути банкіром, із кришталевою діловою репутацією, бути порядною людиною, яка захищатиме інтереси держави, а не певних стейкхолдерів… Дедлайн (щодо висунення кандидатури на посаду голови НБУ і розгляд її на пленарному засіданні ВР, — ред.) є: ми вважаємо, що цей дедлайн — 17 липня, бо це останній день сесії, а піти на канікули з незатвердженим головою Національного банку небезпечно для ринку, це певна нестабільність для фінансового ринку, це неправильне рішення», — зазначив Гетманцев.

При цьому він зауважив, що у президента є список із претендентів на посаду голови Нацбанку.

«Я був приступній на тих консультаціях, які президент проводив і з ринком, і з державними банками, насправді там немає трьох списків, є один список із претендентів», — уточнив депутат.

Щодо прізвища потенційно фаворита Гетманцев зауважив, що не може називати імен, аби не зашкодити процесу. Водночас наявність своєї кандидатури у списку претендентів на цю посаду він назвав жартом колег у парламенті: «Хоча багато хто підходить і пропонує, але я не розглядаю себе в якості голови Національного банку і навіть не відповідаю критеріям щодо освіти, які висуваються законом про Національний банк».

 

 

 

Tags

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close