Україна

Офіс Президента роз’яснив юридичний аспект опитування, запропонованого Зеленським

Запропоноване Президентом України Володимиром Зеленським опитування населення, яке хочуть провести в день місцевих виборів 25 жовтня, не є референдумом. Про це говориться у роз’ясненні Офісу Глави держави, яке є у розпорядженні 1News.

фото 1News

«Серед ключових пріоритетів Президента Володимира Зеленського, які були анонсовані ще у 2019 році і які мали на меті суттєво переформатувати принципи нашого політичного устрою, окремо стояло бажання дати набагато більше можливостей саме суспільству вирішувати, як розвиватися державі. Тобто відкрити в Україні двері для справжньої демократії. Коли суспільство самостійно формулює свої базові очікування та отримує прямі інструменти для втілення цих очікувань у повсякденне життя. Саме для цього в парламенті опрацьовується пакет законів про народовладдя, і ключовий з них – про всеукраїнський референдум – уже на шляху до ухвалення депутатами», – зазначається у заяві.

В той же час на думку Офісу Президента не тільки референдуми можуть використовуватися як засіб безпосереднього впливу громадян на зміст державної політики. Опитування – інший інструмент.

«У кожного інструменту є свій сенс і юридичне значення. Запропоноване Президентом загальнонаціональне опитування дасть можливість кожному громадянину висловитися про те, що справді важливо для нашого суспільства, щоб на рівні всієї держави можна було засвідчити суспільну думку без її корегування різними ангажованими «експертами» та політиками з понад 20-річним стажем маніпуляції народними очікуваннями. Тобто держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників. Саме так працює істинна демократія», – зазначається у заяві.

Офіс Президента наголошує, що опитування, яке пропонується провести 25 жовтня, на відміну від референдуму, як це визначено для референдуму Конституцією, не матиме прямих юридичних наслідків. Потреба у цій формі безпосередньої демократії зумовлена тим, що зміст політики у державі має визначати народ, а не виключно ті, хто має достатньо медійного впливу та грошей, щоб маніпулювати у своїх особистих інтересах враженням про суспільну думку.

«25 жовтня ми дізнаємося про те, що насправді думає народ. А також поставимо ті запитання, які ніхто й ніколи не хотів ставити напряму своїм співгромадянам у нашій країні», – додали в ОП.

При цьому питання, які будуть в опитуванні Офіс Президента так і не назвав.

Нагадаємо, сьогодні Володимир Зеленський у відео-зверненні заявив про ініціативу провести разом із виборами 25 жовтня всенародне опитування, яке буде складатись з п’яти питань. Президент не сказав, чого саме стосуються питання.

Останні новини

Back to top button