Україна

Офіс Президента прокоментував скандал із хабарем одному з депутатів «Слуги народу»

Офіс Президента вважає доречним вихід Олександра Юрченка, якого підозрюють у причетності до отримання хабаря за просування одного із законопроектів, з фракції «Слуга народу». Про це 1News повідомила прес-служба ОП.

«Як повідомив Офісу Президента голова парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія, народний депутат Олександр Юрченко, щодо якого у ЗМІ поширюють повідомлення про причетність до корупційних правопорушень, заявив про свій вихід із фракції правлячої партії. Як частина команди Президента України Володимира Зеленського вважаємо таке рішення доречним і сподіваємося, що пан Юрченко повною мірою співпрацюватиме з представниками Національного антикорупційного бюро України та Офісу Генерального прокурора, щоб встановити всі об’єктивні обставини», – говориться у повідомленні.

В Офісі Президента зазначають, що «курс Президента України Володимира Зеленського на подолання корупції був виражений у реальних кроках уже з перших днів його каденції й досі триває».

«Ще 30 травня 2019 року, у перші тижні після інавгурації, Глава держави доручив Міністерству закордонних справ невідкладно поінформувати Раду Європи та Організацію Об’єднаних Націй про законодавчі повноваження НАБУ здійснювати міжнародну співпрацю та пряму комунікацію з антикорупційними органами іноземних держав. Через відсутність політичної волі з боку попереднього Президента України та з метою перешкоджання роботі НАБУ реалізація повноважень Бюро здійснювати міжнародну співпрацю блокувалася протягом п’яти років від дня створення цього органу. З політичної волі нового Глави держави у 2019 році були усунуті всі законодавчі та адміністративні перешкоди для повноцінної діяльності НАБУ. Запрацював і Вищий антикорупційний суд», – додали в ОП.

На думку Офісу Президента, такий підхід демонструє, що Президент України Володимир Зеленський не толерує корупцію в будь-яких її проявах.

«Ким би не був підозрюваний у корупційних діяннях, антикорупційні органи можуть і повинні провести повне розслідування всіх обставин кожної справи. Інструменти для цього створені, діяльність антикорупційної інфраструктури забезпечена на сто відсотків. Жодних винятків з цього правила для жодної особи у державі не було й не буде», – додається у повідомленні.

Нагадаємо, 15 вересня НАБУ опублікувало відеоматеріали щодо передачі частини хабара спільникам нардепа від «Слуги народу» Олександра Юрченка. Частина коштів була обіцяна самому нардепу.

У НАБУ стверджують, що підготували проект підозри Юрченку, але не можуть його вручити нардепу без підпису генпрокурора Ірини Венедіктової.

«Влітку 2020 року Національне бюро отримало оперативну інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень та обов’язків народних депутатів України. Для встановлення усіх учасників злочинного угрупування та оперативного документування їхньої діяльності Національне бюро розробило спеціальну операцію з включення до її складу детектива НАБУ «під прикриттям»», – говориться у повідомленні антикорупційного бюро.

Зазначається, що в межах операції детектив «під прикриттям» у ролі представника промислової компанії познайомився з одним із учасників угрупування та повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є створення необхідних правових підстав для переробки твердих побутових відходів.

«З цією метою учасник злочину знайомить детектива з народним депутатом України, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду у сумі 13 тис. дол. за внесення пропозицій до законопроєкту та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу народних депутатів-членів Комітету», – додають у НАБУ.

Повідомляється, що в середині серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів. За обставин, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання.

Раніше 1News повідомляло, що Олександр Юрченко заявив про вихід із фракції «Слуга народу».

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close