Україна

Офіс президента презентував проект будівництва Київської обхідної дороги

Також будівельники зведуть міст з підходами протяжністю понад 25 км через р. Дніпро

Проєкт будівництва нової Київської обхідної дороги, яка пролягатиме навколо столиці, планують реалізувати до 2025 року в межах програми “Велике будівництво”.

Про це повідомляє 1NEWS.

План передбачає спорудження Київської обхідної дороги так званим напівкільцем загальною протяжністю майже 150 км. Вона матиме шість ділянок та сполучить траси М-07 Київ – Ковель, М-06 Київ – Чоп, М-05 Київ – Одеса, Н-01 Київ – Знам’янка, Н-08 Бориспіль – Маріуполь, М-03 Київ – Харків та М-01 Київ – Чернігів.

Також будівельники зведуть міст з підходами протяжністю понад 25 км через р. Дніпро.

За розрахунками, “напівкільце” сконцентрує на собі до 70% вантажного транспорту. КОД допоможе водіям скоротити час поїздки на 40-60 хв.

КОД поєднає між собою найбільші міста київської агломерації: Ірпінь, Ворзель, Васильків, Обухів, Українку, Бориспіль та Бровари. Крім того, водіям не доведеться їхати на лівий берег столиці з правого через центр міста.

 

Загальна вартість КОДу становить 85 млрд грн. Повністю завершити роботи з будівництва Київської обхідної дороги планується за п’ять-шість років за умов достатнього та стабільного фінансування, а також надання необхідних дозволів та покращення системи регуляції.

Зазначається, що нині Києвом проїжджає понад 600 тис автомобілів на добу, 40% з яких – транзитом. Наявний обхід по недобудованій Кільцевій дорозі має вигляд звичайної міської вулиці, яка оточена спальними районами, кажуть в ОП.

“Щодня цією дорогою їздять ще й десятки тисяч легкових автомобілів і громадський транспорт. Через це Кільцева дорога постійно руйнується, у повітря потрапляє багато шкідливих викидів, а навколишні райони зазнають великого шумового впливу”, – йдеться у повідомленні.

Київська обхідна дорога допоможе розвантажити столицю від транзитного транспорту й таким чином вбереже місто від негативного впливу фур, вважають в ОП. Піковий трафік на окремих ділянках становитиме понад 70 тис автомобілів на добу, сумарний трафік – понад 300 тис автівок.

12 серпня стартував тендер на проєктні роботи першої ділянки КОД протяжністю 35 км, яка з’єднає траси М-06 Київ – Чоп та М-05 Київ – Одеса. Її хочуть зводити з початку наступного року. За попередніми розрахунками, вартість будівництва становитиме 12 млрд грн.

“Проект цікавий нашим міжнародним партнерам. Ми розраховуємо на участь міжнародних фінансових установ і приватних інвесторів”, – розповів Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

Джерело: Офіс Президента

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close