Україна

Офіс Президента подає до суду на журналістів

Офіс Президента України заявляє, що інформація, викладена у сюжеті програми «Схеми» про зустріч Президента України Володимира Зеленського з високопосадовцем Російської Федерації, яка нібито мала місце в Омані, цілком і повністю не відповідає дійсності. Про це 1News повідомила прес-служба Офісу Президента.

«Президент України ніколи в житті не зустрічався (особисто чи в рамках міжнародних заходів), не розмовляв і не спілкувався в інший спосіб з Миколою Патрушевим», – говориться у повідомленні.

Офіс Президента зазначає, що оприлюднення висновків, які ґрунтуються не на фактах чи свідченнях, а на домислах і відомостях з якихось таємних «джерел», яке має місце у випуску програми «Схеми», Офіс Президента України розцінює як відверту маніпуляцію громадською думкою.

«Коли таку маніпуляцію здійснюють у соціальних мережах анонімні акаунти в рамках інформаційних операцій агресора проти України, це ще можна пояснити логікою гібридної війни. Але коли так само вчиняють українські журналісти – це виходить за межі уявлень про вільну журналістику як таку», – додається у заяві.

Офіс Президента України чекає від програми «Схеми» спростування відомостей, що не відповідають дійсності, та припущень, зроблених на їхній основі. «Ми звертаємося до суду з позовом, у якому вимагатимемо спростувань і вибачень. Також вважаємо своїм обов’язком звернути увагу суспільного мовника телеканалу «UA: Перший» на розповсюдження в його ефірі інформації, що не відповідає дійсності та є відвертою маніпуляцією громадською свідомістю», – додається у повідомленні.

Зазначимо, що глава Офісу Президента Андрій Єрмак на своїй сторінці у Facebook також спростував інформацію, озвучену в сюжеті програми «Схеми».

«Де свідчення конкретних людей? Де об’єктивні дані? Чи почули глядачі хоч щось окрім фрази «за свідченням наших джерел»? Ми прагнемо діалогу, і готові коментувати факти. Основна проблема сюжету Схем в тому, що коментувати там нічого. Це все – неправда від початку і до кінця, і немає жодного об‘єктивного твердження, яке могло б стати реальним, грунтовним предметом для обговорення», – зазначив Єрмак.

«Ми готові відповідати на будь-які питання, готові до спілкування з журналістами. Але хотілося б відповідати на питання, які базуються на фактах, а не припущеннях. Тоді, впевнений, у нас буде конструктивний діалог і успішна країна – чого ми всі безумовно прагнемо. Думай..те) І давайте робити це разом)», – додав глава Офісу Президента.

Нагадаємо, за даними журналістів, 8 січня вночі із Москви в Оман прилетів чартерним літаком із бортовим номером 9H-VJN Микола Патрушев. Ввечері того ж дня тим же бортом скористався президент Володимир Зеленський, щоб повернутися в Київ.

У сюжеті журналісти посилаються на інформацію, надану їм невідомими джерелами.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close