Україна

Один з фігурантів справи по «вишкам Бойка» відкрив бізнес у В’єтнамі

Колишній заступник голови правління НАК «Нафтогаз України», фігурант справи по «вишкам Бойка» Олександр Кацуба відкрив бізнес у В’єтнамі. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Була мета в цьому році відкрити 2-3 нових бізнеси за межами України. Перший відкритий», – написав Кацуба та поставив геотег місто Хошимін.

На запитання у коментарях, який це бізнес, Кацуба уточнив, що мова йде про фінансово-технічний сектор.

Серед тих, хто привітав Кацубу під його повідомленням, є відео-блогер Анатолій Шарій, партія якого висувалась на позачергових виборах до Верховної Ради. В результаті його політична сила набрала 2,23% голосів виборців та претендує на державне фінансування.

Нагадаємо, з жовтня 2015 до січня 2016 року Олександр Кацуба був у розшуку, правоохоронці затримали його 17 червня. Наступного дня Голосіївський суд заарештував екс-заступника голови «Нафтогазу» на 60 днів з можливістю внесення 450 мільйонів гривень застави.

Затриманому інкримінували вчинення злочинів, передбачених статтями 255 (створення злочинної організації) та 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Кацубу підозрювали у причетності до присвоєння 449,9 мільйонів гривень, що належать «Нафтогазу».

Олександр Кацуба, перебуваючи на посаді глави «Чорноморнафтогазу» підписував документи на закупівлю скандальних «вишок Бойка». Однак затримували його у «бензинової» справі Сергія Курченка.

Кацуба пішов на угоду зі слідством та вийшов із СІЗО в березні 2017 року.

«Він пішов на угоду зі слідством, заплатив 100 мільйонів у бюджет і дав важливі покази. Суд був минулого тижня, проводився у закритому режимі», – зазначала прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган в березні 2017 року.

Кацуба вийшов на свободу за «законом Савченко».

У вересні 2016 року Генеральний прокурор України Юрій Луценко називав родину Кацуб головними у справі по «вишкам Бойка». «Якщо чесно, складається враження – згідно з інформацією, яку ми маємо – що вони в більшій мірі вишки Кацуб, ніж Бойко. Якщо він дасть свідчення на Юрія Бойка, можливо, вони ще стануть такими», – зазначав Луценко.

Історія зі скандальними вишками бере свій початок в 2011 році. Тоді стало відомо, що держкомпанія «Чорноморнафтогаз», яка видобуває газ на шельфі Чорного моря, придбала за $ 400 млн дві бурові установки. За даними журналістів-розслідувачів, ця сума була значно завищена в порівнянні з цінами виробника, а купувалися вони через фірми-прокладки.

Угоди підписувались за часів керівництва Міністерством енергетики та вугільної промисловості Юрієм Бойком. Сам Бойко свою причетність до цієї афери завжди заперечував.

Батько Олександра Кацуби Володимир балотувався на позачергових виборах до парламенту по мажоритарному округу на Харківщині. Він програв кандидату від «Слуги народу», отже втратив свій депутатський мандат.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close