Україна

Одеський порт «Південний» підтвердив зберігання 10 000 тонн аміачної селітри: говорять, що дотримуються правил безпеки

Адміністрація морського порту «Південний» спростовує інформацію про небезпечне зберігання аміачної селітри, повідомляє 1News з посиланням на повідомлення Адміністрації морського порту.

«Після трагічного вибуху в Бейруті в засобах масової інформації з’явилось припущення, що на одному з причалів порту Південний край неба зберігається 10 тисяч тонн аміачної селітри. Адміністрація морського порту Південний офіційно спростовує цю інформацію, тому що вона не відповідає дійсності», – говориться у повідомленні.

При цьому адміністрація порту визнає, у «Південному» зберігається аміачна селітра об‘ємом 9,6 тисяч тонн на причалах №1,2. Однак зауважують, що зберігання відбувається згідно всіх норм та стандартів,

«Аміачна селітра є фасованою у біг-бегах. У такому випадку вона не є вибухонебезпечною, що гарантує дотримання всіх технологічних вимог», – говориться у повідомленні.

В порту додають, що перевантаження такого вантажу здійснюється відповідно до загальносвітових міжнародних морських правил перевезення небезпечних вантажів.

«Небезпеку становить перевантаження аміачної селітри навалом. Проте такий спосіб перевалки в порту Південний ніколи не застосовувався», – зазначається у повідомленні.

Зазначимо, інформація про нібито неналежне зберігання майже 10 000 тонн аміачної селітри в порту «Південний» поширюють ЗМІ з посиланням на адвоката Дениса Шкаровського.

Нагадаємо, вчора Миколаївський порт спростував інформацію, що на його складах неналежним чином зберігається 3200 тонн селітри.

В той же час Президент України Володимир Зеленський доручив уряду провести перевірки умов зберігання аміачної селітри суб’єктами господарювання в Україні.

Додамо, що в столиці Лівану Бейруті 4 серпня в результаті потужних вибухів загинули більше 100 осіб, ще близько 5 тис. отримали пошкодження. Крім того, рятувальники розшукують ще понад сто осіб, які пропали безвісти.

Причиною вибуху попередньо стала аміачна селітра, яка зберігалась у порту Бейрута без дотримання вимог безпеки. Повідомляється, що саме вона здетонувала через зварювальні роботи, які проводились у порту.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close