Україна

Одеський припортовий завод знайшов нового постачальника

Одеський припортовий завод запуститься 1 лютого, постачання сировини забезпечить за давальницькою схемою компанія “Енергетичний еквівалент”. Про це повідомив перший заступник генерального директора ПАТ “Одеський припортовий завод” Микола Щуріков, пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

“Дирекція припортового заводу уклала договір з компанією “Енергетичний еквівалент”, що позиціонує себе на ринку як постачальник імпортного газу, на постачання сировини для запуску нашого підприємства”, – заявив він.

“Наразі “Енергетичний еквівалент” формує запаси газу для ОПЗ: планується, що 24 січня компанія здійснить оплату за переробку сировини, а 25 січня номінуватиме газ для роботи нашого заводу в лютому”, – зазначив Щуріков.

Запустити агрегати з випуску аміаку і карбаміду планується 1 лютого, уточнив перший заступник директора ОПЗ.

Згідно з договірними зобов’язаннями, компанія “Енергетичний еквівалент” забезпечить завод сировиною для виконання 4-місячної виробничої програми.

За даними ЗМІ, компанія “Енергетичний еквівалент” готова транспортувати готову продукцію українським споживачам, оскільки має в своєму розпорядженні залізничний парк.

Пізніше на своїй сторінці в Facebook Щуріков додав, що це остання спроба запуску ОПЗ.

“Якщо цей контракт не почне працювати можливості у подальшому відновити виробництво не буде. Ми практично втратили кваліфіковані кадри та вже не маємо достатньої кількості робітників для повноцінного виробничого процесу”, – підсумував він.

Співвласниками ТОВ “Енергетичний еквівалент” зі статутним фондом 10 тисяч гривень в держреєстрі вказані киянин Валентин Сергєєв і луганчанин Ігор Ретивов.

До квітня 2018 року місце останнього в складі засновників компанії займав Володимир Ільницький, який, серед іншого, є засновником ТОВ “Енерго газ постач”.

За даними ЗМІ, чоловік з такими ж ПІБ в 2015 році значився серед помічників народного депутата Олександра Онищенка.

Як повідомлялося, ОПЗ простоює з кінця квітня цього року. Підприємство для відновлення роботи кілька разів намагалося залучити партнера для роботи за давальницькою схемою, проте марно. Останній компанії, яка перемогла в конкурсі на використання потужностей ОПЗ, проблеми почав створювати Фонд держмайна.

ОПЗ називає роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах неуспіху спроб приватизації і накопиченої заборгованості за газ перед НАК “Нафтогаз України”, що перевищує 1,5 млрд гривень.

Наприкінці листопада перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик заявив, що ОПЗ перебуває “не просто в критичному стані, а в точці неповернення, за якою вже явно проглядається шлях до поповнення складів металобрухту за рахунок знищення заводу”.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close