Україна

Новий «Шовковий шлях» з Китаю до Європи проляже через Україну

Китай хоче запустити вантажні поїзди в Євросоюз через Україну та імпортувати українські продукти харчування, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу Держрезерву.

«Китайська сторона вже погодила нові маршрути курсування поїздів з Чженчжоу в Словаччину, Польщу, Угорщину і ці маршрути будуть проходити по території України», — йдеться в повідомленні Держрезерву.

«Зараз мова йде лише про транзитне курсування поїздів по території України. А це теж чималі надходження. Наступним етапом має стати розширення проекту та початок експортних поставок українських товарів продуктової групи в КНР», — зазначив голова Держрезерву Вадим Мосійчук.

За його словами, Держрезерв вже активно працює з Мінінфраструктури щодо визначення точних маршрутів поїздів. На даний момент, китайські експерти за сприяння міністерства вже побували на станціях Чоп і Мостиська, змогли оцінити їх переваги та потужності.

Свої потужності до повномасштабного початку проекту готують і підприємства системи Держрезерву.

«Держрезерв має величезні ощадні та виробничі потужності в аграрному напрямку, також у нас сім великих логістичних центрів, диверсифіковані одне від одного. І ми готові зі свого боку надати їх для цієї справи. Ці підприємства мають прекрасне географічне розташування, розгалужену транспортну інфраструктуру, активно модернізують свої потужності», — підкреслив Мосійчук.

За його словами, китайська сторона дуже зацікавлена ​​в експорті якісного українського продовольства, зокрема, борошна, цукерок, горілки, масла, і т.д.

«Чотири роки тому китайці запустили перший транзитний потяг в Брест, а звідти на Варшаву і в Німеччину. Далі білоруські товари почали експортуватися в Піднебесну. Сьогодні це дуже масштабний китайсько-білоруський проект, Брестський напрямок просто перевантажений. До сих пір весь цей Шовковий шлях проходив, на жаль, в обхід України», — резюмував Мосійчук.

 

 

Теги

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close