Україна

НКРЕКП підвищила тарифи на холодну воду в Україні

Таке подорожчання у Комісії пояснили кількома факторами

У той час, як з 1 січня в Україні різко подорожчав газ для населення, також зріс тариф на холодну воду для 44 населених пунктів. Наприклад, в Києві за кожен кубометр замість 22,9 доведеться платити 27,35 грн. Сім’я, яка споживає 15 кубів холодної води, буде платити на 66,7 грн на місяць більше (410,2 грн).

Про це йдеться в рішенні Національної комісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Нові ціни розраховувала місцева влада, після вони зверталися до регулятора з проханням підвищити тарифи, – інформує 1NEWS.

Тарифи зростуть в Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Львові, Івано-Франківську і т.д.

Для прикладу, в Києві зараз 13,44 грн потрібно платити за водопостачання та 9,55 грн за водовідведення. В сумі це 22,99 грн за кожен кубометр води.

З 1 січня 2021-го ціни збільшаться до 14,74 грн за водопостачання та 9,55 грн за водовідведення. В сумі доведеться платити вже 27,35 грн за кожен куб.

Таке подорожчання пояснюють зростанням заробітних плат на 12%, подорожчанням електроенергії на 12%. Також на 11% більше доводиться платити за реагенти, на 40% подорожчали ремонти і на 15% капітальні інвестиції.

“Відповідно до заявок підприємств, тарифи на водопостачання зростуть в середньому на 21%, водовідведення подорожчає на 23%. Підприємства аргументували необхідність підвищення тарифу зростанням зарплат співробітників, зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, реагенти і електроенергію”, – роз’яснили в НКРЕКП.

Джерело: Обозреватель

Останні новини

Back to top button