СвітУкраїна

Німеччина надасть Україні допомогу в процесі приватизації держпідприємств

Німеччина надасть Україні експертну допомогу у процесі приватизації державних підприємств.

Про це заявив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, повідомляє Урядовий портал, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

«Німеччина надасть експертну допомогу Україні в процесі приватизації державних підприємств. Ми домовились про те, що буде окремий експерт від Німеччини, який буде працювати з робочою групою з питань приватизації», – сказав Саєнко.

За його словами, такої домовленості було досягнуто під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель під час її візиту до Києва.

Міністр Кабінету міністрів переконаний, що після прийняття Верховною Радою нового закону про приватизацію на початку цього року вдалося фактично перезапустити процес приватизації в Україні. Закон, перш за все, розділив приватизацію на два різні за правилами і підходами процеси – «малу» і «велику» приватизації. Завдяки новим правилам для “малої” приватизації” держава змогла успішно продавати невеликі активи без зайвих витрат на попередню підготовку кожного об’єкта, його оцінку, організацію окремих торгів.

Водночас держава, за словами Саєнка, вперше ґрунтовно підійшла до процесу підготовки до приватизації великих об’єктів. “Ми ставимо консультантів (інвестиційних радників) для підготовки кожного підприємства до продажу. Він повинен досконально вивчити фінансовий стан підприємства, провести його оцінку, всі види аудиту. Оскільки процес підготовки цих підприємств є більш важливіший, ніж сам факт торгів”, – наголосив урядовець.

Фонд державного майна відібрав інвестиційних радників для підготовки до продажу 11 з 23 об’єктів зі списку “великої” приватизації на 2018 рік. За словами міністра, під критерії «великих» підпадає не так багато об’єктів державної власності і кожен з них має суттєві проблеми (або токсичні акціонери, або велика заборгованість, або виробничий процес поставлений у залежність від конкретного посередника тощо). Тому підготовка об’єктів “великої” приватизації до продажу триває від 6 місяців і більше. За словами міністра, на сьогодні найближчим до продажу є “Центренерго”. Процес підготовки відбувається за графіком. Аукціон з продажу державного пакета відбудеться 13 грудня.

Як відомо, 29 жовтня Фонд державного майна оприлюднив умови приватизації державного пакета акцій ПАТ “Центренерго” у розмірі 78,289%.

Tags

Останні новини

One Comment

  1. Ганьба, що за 27 років не спромоглися декомунізувати відносини власності. Більшовики видумали унікальну власність, конфісковані фабрики й землі у приватних власників назвали державною власністю, мовляв,тому що державна влада “належить” робочим і крестянам. Після ваучерної приватизації у державній власності повинно було залишитися тільки все необхідне для служіння влади народові. Ніяких виробничих активів у державній власності не повинно бути, тому .. Але ж досі маємо відсторонене від ваучерної приватизації майно, тобто викрадене владою у народу. Слід завершити справедливу декомунізацію відносин власності…

Back to top button
Close
Close