Україна

НБУ випустив ювілейну монету номіналом 5 гривень

Національний банк України випустив ювілейну монету номіналом 5 гривень до 920-ї річниці Дубна, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу регулятора.

Її присвятили старовинному місту на Рівненщині, що вперше письмово згадане у 1100 році.

Зазначається, що загальний тираж – 35 тисяч штук. Монета виготовлена не з дорогоцінного металу, з нейзильберу. Її маса 16.54 г., діаметр – 35 мм.

Ескіз монети дещо інший, ніж планували попередньо. Зображена композиція з культових споруд Дубна, а також князь Костянтин Острозький, адже місто входило до його володінь.

На аверсі: угорі напис УКРАЇНА, під яким – малий Державний Герб України та праворуч рік карбування монети – 2020; ліворуч на дзеркальному тлі зображено Костянтина Острозького, праворуч від якого – герб Острозьких та номінал монети – 5 гривень на тлі стилізованого Дубенського замку; унизу праворуч на тлі стилізованих хвиль напис – Костянтин Острозький; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети: вгорі праворуч – герб міста Дубно; на дзеркальному тлі абрису Дубенського замку зображено композицію з найцікавіших культових споруд міста Дубно, унизу праворуч на дзеркальному тлі написи: ДУБНО 920 РОКІВ.

Роздрібна ціна монети становитиме 40 гривень.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close