Україна

НБУ вводить в обіг пам’ятну монету «Державна прикордонна служба України»

Національний банк 19 листопада 2020 року вводить в обіг пам’ятну монету «Державна прикордонна служба України» номіналом 10 гривень, повідомляє 1NEWS з посиланням на пресслужбу НБУ.

Пам’ятна монета «Державна прикордонна служба України» присвячена правоохоронному органу спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону та охорони суверенних прав України в її прилеглій зоні та виключній (морській) економічній зоні. Одним з обов’язків Державної прикордонної служби України є участь у взаємодії зі Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями у відбитті вторгнення або нападу на територію України збройних сил іншої держави або групи держав.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис Україна; у центрі – емблему Державної прикордонної служби України; унизу написи – 10 /гривень/2020; стилізовані гілки: лаврова (праворуч), калинова (ліворуч). Логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України розміщено внизу ліворуч.

На реверсі монети розміщено: угорі написи – Державна/прикордонна/служба України, під якими – обрис карти України, унизу – символічний прикордонний стовп, праворуч і ліворуч – композиції, що символізують діяльність Державної прикордонної служби в повітрі, на суші і на морі.

Монета «Державна прикордонна служба України» із сплаву на основі цинку виходить номіналом 10 грн, тиражем 1 млн штук.

 

 

 

Останні новини

Back to top button