Україна

НБУ ввів в обіг нові пам’ятні монети

15 квітня Національний банк України вводить в обіг монети «Решетилівське килимарство». Їх номінали 10 і 5 гривень. Вони зроблені з срібла і нейзильберу відповідно, передає 1NEWS з посиланням на пресслужбу регулятора.

«Монети присвячені одній зі сторінок української культурної спадщини – творів килимового мистецтва Полтавщини, яким притаманна особлива стилізація рослинних квіткових мотивів у вигляді ламаних гілок з квітами і листям. Решетилівські майстри ткацтва, килимарства і вишивки відомі на всю Україну з кінця XIX століття», – розповіли в НБУ.

У регуляторі додали, що килим решетилівської майстрині Надії Бабенко прикрашає Блакитний зал штаб-квартири ООН в Нью-Йорку. Комісія експертів вирішила в 1969 році передати в ООН саме решетилівський килим з рослинним орнаментом «Дерево життя» в якості подарунка для організації.

Нацбанк нагадав, що традиції рослинного килимарства Воронежа в 2017 році внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

На аверсі монет на дзеркальному тлі абрису пейзажу зображено дерево життя – традиційний символ в орнаментиці українських тканих килимів, рушників, писанок тощо.

На монеті з нейзильберу в центрі знаходиться логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монет розміщено дзеркальний абрис ткалі за роботою, праворуч – кольоровий фрагмент килима.

Художником була Любов Андрощук. Скульптори – Володимир Дем’яненко, Анатолій Дем’яненко. Програмне моделювання – Віталій Андріянов.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button