Україна

НБУ рекомендує банкам утриматися від виплати дивідендів за підсумками 2019-го року

Національний банк України надіслав комерційним банкам листи з рекомендаціями утриматися від виплати дивідендів за підсумками 2019 року щонайменше до жовтня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

НБУ зазначає, що наразі економіка України та світу входить у кризу, тому банки повинні бути готовими та фінансово стійкими, мати додаткові ресурси для ймовірного «поглинання» збитків.

«Сьогодні українські банки є достатньо капіталізованими та ліквідними. Вони готові підтримати українську економіку в цей кризовий час. Тому ми сподіваємося, що менеджмент та акціонери фінансових установ долучаться до колективних зусиль з протидії поширенню пандемії COVID-19 та тимчасово утримаються від розподілу прибутків», – повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

У Нацбанку зазначають, що аналогічні рекомендації банкам у Євросоюзі надав і Європейський центральний банк для того, аби банківська система ЄС була більш стійкою у період нової економічної кризи.

Крім цього, НБУ нагадує, що банкам заборонено виплачувати дивіденди, якщо така виплата призводить до порушення нормативів достатності капіталу.

Регулятор рекомендував банкам зосередити увагу своїх наглядових рад та правління на забезпеченні достатньої капіталізації банків, необхідної для покриття всіх наявних та майбутніх суттєвих ризиків.

«Тимчасова відмова від розподілу дивідендів посилить фінансову стійкість банків на період кризи та надасть клієнтам банків додаткову впевненість», – наголосили в НБУ.

Напередодні у Нацбанку розповіли, чого очікувати з курсом гривні найближчим часом.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close