Україна

НБУ провів стрес-тести банків

За результатами стрес-тестування, мінімум 11 українські банки потребують докапіталізацію на суму 35 млрд грн. Про це повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час брифінгу, передає 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

“Є невелика кількість невелика кількість банків, які, навіть за базовим сценарієм, порушують нормативи капіталу, і це відбувається декілька років поспіль. За базовим сценарієм 11 банків потребують докапіталізації на суму 35 млрд грн. За несприятливого сценарію, кількість банків, які потребують докапіталізації, – вже 18, і обсяг цієї докапіталізації – уже майже 74 млрд грн. Цифри великі, але насправді, ситуація не така страшна, оскільки майже 85% від цих двох цифр – це лише 5 банків”, – зазначила Рожкова.

За її словами, серед цих 5 банків – два державних банки, які мають дуже високу частку непрацюючих кредитів на своїх балансах і, відповідно, мають низьку операційність, два банки з російським капіталом, один з яких фактично припиняє свою діяльність в Україні, а другий – завершує свою докапіталізацію і позбувається проблем. Також чиновниця назвала “Укрсоцбанк”, який через приєднання до “Альфа-Банку” знизив свою ефективність, але поступово виправляє ситуацію. Решта ж банків потребують докапіталізації, відповідно, на 5 млрд грн за базовим і на 12 млрд грн – за негативним сценаріями.
Як пояснила Рожкова, основна причина потреби в докапіталізації банків – це амортизація застави. Однак чиновник зазначила і низьку ефективність банків у цілому, у зв’язку із чим переважна більшість банків, які потребують докапіталізації, працюють збитково через структуру свого балансу (велика кількість непрацюючих позичальників або відсутність доходу з об’єктів, які є на балансі банку).

Як уточнила чиновник, негативний сценарій передбачає настання кризових явищ і погіршення кредитного портфелю в цілому для всього сектору.

У той же час, за словами Рожкової, всі банки адекватно відображають кредитний ризик і адекватно оцінюють фінансовий стан позичальників, і адекватно оцінюють заставу. Так, лише один банк з усіх оцінених мав певні недоліки.

“Результати (стрес-тестування 29 банків – ред.) свідчать про те, що банківський сектор є стійким за поточних макроекономічних умов, тобто в реальній ситуації, і прибуток банків дозволяє їм формувати той необхідний запас капіталу і виконувати нормативи із значним перебільшенням”, – наголосила перший заступник голови НБУ.

При цьому вона додала, що результати стрес-тестів є традиційно кращими для банків із іноземним капіталом. Банки, які за результатами стрес-тестування минулого року потребували додаткових коштів, цього року показали кращі результати і відповідних рекомендацій не отримали.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close