Україна

Названо кандидатів на посаду очільника “Укрзалізниці”

На посаду головного залізничника претендують чотири українці і два іноземці, інформує 1NEWS з посиланням на ЕП.

Хто потрапив до списку кандидатів та який у них управлінський досвід?

Епопея з призначенням керівника “Укрзалізниці”, схоже, добігає кінця. Після звільнення Євгена Кравцова, яке сталося в січні, компанію очолювали два тимчасові керівники. Желько Марчек протримався в кріслі лише два місяці. Причина – швидко знайшов спільну мову із “смотрящим” Станіславом Лесніковим.

Зараз компанію очолює Іван Юрик, який прийшов в УЗ за часів Кравцова. Юрик – один з кандидатів на повноцінного керівника “Укрзалізниці”. Крім нього до списку потрапили ще п’ять осіб. Більшість претендентів – українці без досвіду роботи на залізниці, а у двох іноземців, які потрапили до переліку, такий досвід є.

За інформацією джерел ЕП, з дистанції зійшли ексголова “Укргазвидобування” Олег Прохоренко, колишній топменеджер WOG Сергій Корецький, залізничник Роман Веприцький та виходець з компанії “Метінвест” Ростислав Шурма.

Переможець буде визначений за підсумками особистого інтерв’ю, а потім його якого затвердять Наглядова рада та акціонер – Кабінет міністрів.

“Якщо не буде форс-мажорів, то протягом двох тижнів у Києві пройдуть усі співбесіди, і ми подамо кандидатуру в Кабмін тижні через три”, – прогнозував тиждень тому член наглядової ради УЗ Олег Журавльов.

Хто може очолити компанію та який управлінський досвід мають кандидати?

У переліку потенційних очільників залізниці – поляк Якуб Карновскі, який наразі входить до наглядової ради “Укрпошти”. У 2012-2015 роках він очолював “Польську державну залізницю” (РКР). Своїм головним досягненням поляк вважає те, що йому вдалося поставити в центр уваги пасажира.

За часів роботи менеджера рівень задоволеності послугами PKP Intercity зріс до 64%, пасажиропотік демонстрував позитивну динаміку. Карновскі також відповідав за приватизацію РКР Cargo і в жовтні 2013 року успішно вивів перевізника на Варшавську фондову біржу. Наразі РКР володіє 33% акцій РКР Cargo.

До цього він працював у фінансовій сфері. Зокрема, виконував обов’язки члена правління і голови комітету з аудиту компаній HSBC Bank Polska, PZU, Allianz Life, Allianz Investment Fund і Euler Hermes Poland.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close