Україна

Названо головну небезпеку закону про реінтеграцію Донбасу

Заміна статусу “антитерористичної операції” на статус “заходів безпеки з відновленню суверенітету і територіальної цілісності країни”, які передбачені новим законопроектом про реінтеграцію Донбасу, є великою помилкою. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов, інформує 1News з посиланням на  NewsOne.

Жданов заявив, що законопроект про реінтеграцію Донбасу  не містить відомостей про те, що на території  України йде війна з Російською Федерацією, а застосування нового  терміну “самооборона” замість “антитерористична операція” ніяк  не характеризує реальну ситуацію  на Донбасі.

“Термін “самооборона” не використовується в жодному міжнародному документі. Як західна і вся міжнародна спільнота зрозуміє, що ж насправді на Донбасі – йде громадянська війна чи йде  міжнародна війна?”, – наголошує експерт.

Жданов звернув увагу на дивні дефініції законопроекту і піддав критиці весь його текст.  На його думку, в проекті закону немає зв’язку між терміном “самооборона” і питанням необхідності введення миротворчої місії на Донбас.

Експерт звернув увагу на те, що озброєну місію ООН може бути введено  тільки в тому випадку, коли фіксується збройний конфлікт. Новий же законопроект не містить ніяких свідчень про агресію і країну-агресора.

Жданов заявив, що законопроект про реінтеграцію Донбасу суперечить Конституції і закону про оборону України, і назвав його утопічним.

“Закон мав би визначити, що в Україні збройним конфлікт, стороною якого є Росія. Тоді можна було б з нею сідати за стіл переговорів, а так буде узаконено “мінський майданчик”, де Україна домовляється з людьми, які  не приймають ніяких рішень”,– резюмував військовий експерт.

 

 

 

Теги

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close