Україна

Названо автомобілі, які українцям найвигідніше розмитнювати

Ціна за розмитнення авто залежить від кількох головних факторів: вартості авто, його віку, типу та об’єму двигуна, пише 1NEWS з посиланням на avtosota.com.

Для визначення ціни за легалізацію автомобіля в Україні потрібно керуватися формулою, що міститься у відповідному законі Митного кодексу, затвердженому ще у 2018 році.

Вартість розмитнення = акцизне стягнення + мито + ПДВ

Відповідно, кожен платіж має прямий вплив на кінцеву суму. То які ж авто дешевше розмитнювати?

Двигун автівки

Найвигіднішими за типом двигуна є електромобілі. Адже за них не потрібно платити мито та ПДВ. Акцизний платіж присутній, але складає зовсім незначну суму. Обраховується він залежно від потужності акумулятора та дорівнює 1€ за кВт*год. Проте такі ставки за останніми даними діятимуть лише до завершення. 2022 року.

Що ж до гібридів, то за них не сплачується ПДВ та мито, а мінімальна сума акцизу становить 100€. Така ставка застосовується доволі рідко, адже за державним законом до гібридних відносять лише кілька видів таких авто.

Серед ТЗ із традиційними двигунами бензинові у розмитненні обійдуться дешевше ніж дизельні. Все через базовий коефіцієнт, який використовується при обчисленні. Для бензинового сильника він рівний 50€, тоді як у дизельного автомобіля він буде 75€. В загальному ж формула для акцизу виглядає так:

Акциз = базова ставка х коефіцієнт двигуна х коефіцієнт віку

Як бачимо, окрім характеристик двигуна ставку значно збільшити може також і вік транспортного засобу.

Віковий критерій

Отож, від новизни ввезеного автомобіля також сильно залежить сума акцизу. Дешевшими за цим критерієм будуть саме «свіжі» машини.

Якщо точніше, то новим транспортним засобам присвоюють коефіцієнт віку 1. Якщо авто 2 роки – то коефіцієнт відповідно 2, і так далі. Максимально можливий коефіцієнт – 15.
Здавалося б чим новіше авто – тим дешевше його розмитнювати. Але варто врахувати ще й ціну ТЗ, яка є визначальною при розрахунку ввізного мита.

Вартість автомобіля

Мито за ввіз розраховується в залежності від митної вартості машини та становить від 3% до 10%. Не варто забувати і про ПДВ (20% від ціни ТЗ). Часто наші співвітчизники намагаються занизити ціну авто на митниці. Проте, якщо не вдається довести вартість, яку повідомляють митній службі, існує ризик отримати чималий штраф, а саме авто при цьому митники мають право конфіскувати.

Висновки

Отже, найвигіднішим буде розмитнення автомобіля із невеликим об’ємом мотора – до 2 літрів. Якщо мова йде про традиційний транспорт, то тут бензиновий двигун стане кращим вибором ніж дизельний. Також досить недорого буде завезти в Україну несправну або биту автівку, або ж транспорт з великим пробігом.

Саме тому зараз такої популярності набули биті авто з США (VW Jetta, Ford Focus, Hyundai Elantra тощо), куплені на аукціонах, та автомобілі з Європи із двигунами від 1 до 1,4 літра (Skoda Fabia, Ford Focus, Renault Clio, та ін.)

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button