Україна

Названа можлива дата вступу України до ЄС

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що перспектива для членства України в Європейському союзі реальна приблизно у 2035 році. Такий прогноз чиновник опублікував на своїй сторінці у Facebok.

«Якщо проаналізувати ретроспективу розширення ЄС в останні роки, побачимо, що з моменту подачі заявки на вступ до моменту отримання членства проходило в середньому 10-12 років. І це при тому, що жодних проблем з наданням європейської перспективи для них в цілому не було. До речі, щодо вступу Болгарії та Румунії дехто в ЄС досі вважає, що їх прийняли дещо поспіхом. Тому рахуємо, тут нічого надскладного, шкільна арифметика: +/- 2035 рік (для вступу України – ред. 1News).

При цьому Клімкін зауважує, що багато країн-членів будуть максимально прискіпливо і навіть упереджено перевіряти кожне досягнення і крок України.

Глава МЗС вважає, що у найближчій перспективі скептичне ставлення більшості країн-членів ЄС до потенційного розширення навряд зміниться на краще. «Причин багато, і вони зрозумілі: бажання втриматися у зоні комфорту і добробуту, Brexit (якщо він таки буде), необхідність перетравити розширення на Балкани, а також путінська Росія, яка нікуди не поділась і продовжує робити все, аби завадити нашим євроінтеграційним прагненням», – пише міністр.

Клімкін зауважує, в разі якщо настрої всередині ЄС збалансуються, балканські країни успішно інтегруються у 2025 році, а також інші зорі та планети стануть у сприятливі євроінтеграційні позиції, то після 2025 в України з’явиться реальний шанс отримати європейську перспективу. «Амбітно, але можливо. Нагадаю, що для цього потрібна згода всіх країн-членів ЄС. Тому до того часу маємо реально стрибнути вище голови, щоб змінити Україну і українців», – додає він.

Глава МЗС заявляє, що приблизно такими ж цифрами (мається на увазі +/-2035 рік – ред.) оперують і наші європейські друзі та партнери. «І, на жаль, Європа – це не лише наші симпатики. А ті, хто нам не надто симпатизує, взагалі не хочуть встановлювати якісь конкретні терміни та строки. Про це теж не забуваймо», – додав Клімкін.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що українцям розповідали казки про вступ до Європейського Союзу через 5-10 років, але це нереально.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close