Україна

Нацрада оголосила попередження телеканалу, який транслював «фейкові» слухання Тарути

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 21 грудня оголосила попередження ТОВ «Новини 24 години» (телеканал NewsOne) за трансляцію фейкового засідання Комітету з фінансових питань Конгресу США, повідомляє «Укрінформ».

“Слухання”, як подали їх на телеканалі NewsOne (ліворуч) і те, що відбувалось насправді (праворуч). (Фото: NewsOne, Screengrab)

Перевірка Нацради встановила, що 25 вересня 2017 року в ефірі NewsOne вийшли кілька сюжетів про це засідання. Безпосередню участь у ньому взяли народний депутат України Сергій Тарута і колишній співробітник НБУ Олександр Завадецький. Як пізніше з’ясувалося, жодного засідання Комітету у справі НБУ не проводилося.

Поширення недостовірної інформації є порушенням вимог статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Крім того, за висновком Незалежної медійної ради, телеканал NewsOne у цьому випадку допустив порушення стандартів точності, достовірності та збалансованості подачі інформації і свідомо ввів в оману своїх глядачів.

Телеканал себе винним не вважає. У поясненні керівництва NewsOne, яке надійшло в Нацраду, зазначено, що 25 вересня знімальна група телеканалу перебувала у Вашингтоні, де «висвітлювала подію, пов’язану з обговоренням народним депутатом Сергієм Тарутою з діючими і колишніми можновладними особами Сполучених Штатів, як це було проанонсовано самим нардепом». Дослівне цитування заяв народних депутатів України не є порушенням.

Незважаючи на це, після тривалого обговорення Нацрада ухвалила оголосити попередження телеканалу NewsOne, вказавши на неприпустимість порушень чинного законодавства в подальшому.

Нагадаємо, що NewsOne, анонсуючи цю трансляцію, писав так: «Про корупцію в НБУ дізнаються найвищі кола США – спеціальний комітет Конгресу США з фінансових питань. Тільки завдяки системній роботі команди, яка збирала докази корумпованості головних чиновників Нацбанку, сильні світу цього дізнаються про це».

Жодного члена Конгресу на цьому заході не було. Зустріч пройшла в підвальному приміщенні будівлі Конгресу. Світові ЗМІ швидко розкрили брехню Сергія Тарути, який намагався видати фейкові слухання за справжні. Детальніше про фейкові слухання читайте у матеріалі “Джерело фейкових новин: як Тарута видав підвал Капітолію за слухання Конгресу США“, у перекладі 1News.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close