Україна

Національна академія державного управління при Президентові України потрапила у скандал із розголошенням персональних даних

На посадових осіб Національної академії державного управління при Президентові України складено протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних. Матеріали справи передані до Шевченківського районного суду Києва. Про це 1News повідомила прес-служба Офісу Омбудсмана.

«Працівниками Департаменту у сфері захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого вжито заходів щодо припинення неправомірного поширення персональних даних та складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.4 статті 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення, санкція якої у випадку визнання вини особи передбачає накладення штрафу від 5100 до 17000 грн», – йдеться у повідомленні.

У Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини пояснили, що до них надійшло колективне звернення про те, що на офіційному веб-сайті Національної академії державного управління при Президентові України було допущено розголошення персональних даних заявників.

«Розголошення відбулося шляхом опублікування наказу №81 від 30.04.2020 “Про затвердження Плану заходів щодо погашення заборгованості в гуртожитках готельного типу Національної академії”. Додатком до оприлюдненого наказу розміщено списки мешканців та зазначено прізвища, ініціали боржників, місце їх роботи, розмір наявної заборгованості і фактичну адресу місця проживання станом на 29.04.2020. Сукупність оприлюднених відомостей є інформацією, яка прямо чи опосередковано дає змогу ідентифікувати особу боржника і відповідно є інформацією з обмеженим доступом, що не підлягає відображенню у відкритому доступі», – повідомляє  пресслужбі.

У правозахисній інституції уточнили, що 30 липня 2020 року матеріали справ про адміністративне правопорушення направлено до Шевченківського районного суду міста Києва.

«Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав людини вкотре наголошує володільцям і розпорядникам персональних даних на необхідності сумлінного ставлення до обробки персональних даних з метою недопущення аналогічних порушень в майбутньому», – зазначено у повідомленні Офісу Омбудсмана.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close