Україна

Нацбанк збирається знизити доларизацію економіки

Національний банк має за мету знизити доларизацію економіки до природного рівня через зміцнення довіри до гривні як засобу розрахунків і накопичення. Про це сказав заступник голови Національного банку Олег Чурій на Інвестиційному форумі CFA Society Ukraine, передає 1NEWS.

“Ми маємо високий рівень доларизації економіки, що є наслідком відсутності політичної і макроекономічної стабільності, минулих економічних криз і високого рівня інфляції впродовж багатьох років незалежності України. Наше завдання – знизити доларизацію економіки до природнього рівня через зміцнення довіри до гривні як засобу розрахунків і накопичення”, – заявив Чурій.

Найкращим способом зміцнення довіри до гривні, за його словами, є продовження поточної монетарної політики Національного банку, спрямованої на забезпечення цінової стабільності і зниження інфляції до рівня 5% у середньостроковій перспективі. Крім цього, Нацбанк приділятиме багато уваги питанню дедоларизації з точки зору макропруденційного регулювання, зокрема, через встановлення певних вимог до банків.

Чурій також відзначив підписання Національним банком договору про встановлення кореспондентських відносин з міжнародним депозитарієм Clearstream. Такий «лінк» спростить доступ іноземних інвесторів до ринку облігацій внутрішньої державної позики України (ОВДП) і дозволить покращити валютну структуру державного боргу завдяки більшому попиту на цінні папери, номіновані у гривні.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close