Україна

Нацбанк збирається спростити нагляд за ломбардами

Національний банк має намір лібералізувати нагляд за небанківськими установами, які не залучають кошти клієнтів, інформує 1NEWS з посиланням на FinClub.

Про це заявила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова. “Є фінансові небанківські установи, які не несуть ризику кредиторів, – це ломбарди, лізингові компанії, факторингові та фінансові компанії, які не залучають кошти клієнтів. Для цих компаній, з нашої точки зору, потрібно лібералізувати нагляд”, – заявила Рожкова.

Вона уточнила, що на компанії, які не несуть ризику кредитора, не поширюватимуться жорсткі пруденційні вимоги щодо капіталу і ліквідності.

“Основним законом для них буде закон про захист прав споживачів”, – пояснила Рожкова.

Також Нацбанк планує спростити отримання ліцензій на різні види операцій.

“Наприклад, сьогодні ломбарди – це окремий вид діяльності. Вони не можуть мати інших ліцензій. Але як це відбувається: дві компанії – ломбард і обмін валют – відкриваються на одному майданчику і працюють разом. По суті, є норми, які потрібно змінити, а ринок лібералізувати. В результаті там буде посилюватися конкуренція і підвищуватися якість послуг”, – вважає Рожкова.

Для інших компаній вимоги будуть вироблятися спільно регулятором і учасниками ринку.

“Ми будемо працювати з галуззю для розробки дорожньої карти: як ми будемо входити в нормальне регулювання. Після цього ми визначимося з перехідним періодом безпосередньо для установ – як вони будуть досягати значень і нормативів”, – уточнила Рожкова.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close