Україна

Нацбанк залишив без змін критерії розподілу банків на групи на 2019-й рік

Національний банк залишив без змін критерії розподілу банків на групи на 2019 рік. Про це повідомляє прес-служба НБУ, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

“Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку України визначив критерії для окремих груп банків на 2019 рік”, – ідеться в повідомленні.

Відповідно до рішення Комітету від 28 лютого 2019 року №70 передбачені такі групи: банки з державною часткою – банки, в яких держава прямо чи опосередковано володіє часткою понад 75% статутного капіталу банку, банки іноземних банківських груп – банки, контрольні пакети акцій яких належать іноземним банкам або іноземним фінансово-банківським групам, та банки з приватним капіталом, в яких серед кінцевих власників істотної участі є один чи кілька приватних інвесторів, що прямо та/або опосередковано володіють не менш як 50% статутного капіталу банку.

Таким чином, у групі банків з державною часткою – 5 банків (сюди входять АТ “Укрексімбанк”, АТ “Ощадбанк”, АТ КБ “Приватбанк”, АБ “Укргазбанк” та ПАТ “Розрахунковий Центр”), у групі банків іноземних банківських груп – 21 банк та у групі банків з приватним капіталом – 51 банк.

Back to top button