Україна

Нацбанк став регулятором ломбардів, страхових та кредитних компаній

Регулювання кожного сегмента ринку буде відрізнятися в залежності від того, чи залучає фінансова установа кошти клієнтів

Національний банк прийняв повноваження з регулювання ринків небанківських фінансових послуг.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Спліт” – одна з найбільших реформ на фінансовому ринку і одна з найскладніших, адже вона вимагає одночасно і трансформації Національного банку, і переналаштування учасників ринку, а також паралельно напрацювання концепцій розвитку кожного сегмента небанківського фінансового ринку”, – заявив голова НБУ Яків Смолій.

За його словами, “спліт” дає НБУ можливість продовжувати забезпечувати фінансову стабільність більш комплексно і ефективно завдяки регулюванню не тільки банківського, а й небанківського сектора.

НБУ зазначає, що накопичена проблематика ринку вимагає актуалізації правил ведення діяльності, створення прозорих умов ведення бізнесу та ефективного регулювання.

“Ми впевнені, що сумлінні учасники ринку зацікавлені в створенні прозорих і сприятливих умов для ведення бізнесу та будуть готові приєднатися до співпраці з метою реформування та розвитку сектора, розширення фінансової інклюзії та впровадження інновацій”, – зазначає Смолій.

НБУ повідомляє, що модель регулювання і нагляду за фінансовими установами, як і нагляду за банками, буде здійснюватися за ризик-орієнтованим підходом.

Регулювання кожного сегмента ринку буде відрізнятися в залежності від того, чи залучає фінансова установа кошти клієнтів.

Головне завдання регулятора – зробити нагляд за діяльністю організацій адекватним тим ризикам, які притаманні діяльності кожної з них. У той же час компанії, які працюють на базі власного капіталу, не відчують надмірної присутності регулятора в свій діяльності.

Джерело: Нацбанк

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close