Україна

Нацбанк хоче дозволити українцям знімати готівку в касах магазинів і кафе

Таке рішення, як очікується, сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом

Національний банк запропонував дозволити українцям, у яких є платіжні картки, отримувати готівку з кас торговельних підприємств.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Нацбанк пропонує надати можливість держателям електронних платіжних засобів (наприклад, платіжних карток) у разі потреби отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій (з відповідною реєстрацією). Також йдеться про оптимізацію норм щодо обліку таких операцій”, – вказали у регуляторі.

Таке рішення, як очікується, сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом.

Відповідні норми, зазначили у НБУ, також містить ухвалений ВР закон “Про внесення змін до ЗУ “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг”.

Крім того вказано, що Нацбанк урегулює питання щодо здійснення операцій з готівкою для подальшого переказу коштів суб’єктами господарювання, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.

Джерело: УНН
Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close