Україна

НАТО вітає постачання Україні всіх типів зброї – генсек

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
НАТО вітає постачання Україні всіх типів зброї - генсек

Альянс не має списку озброєнь, які не можна було б постачати Україні. Також НАТО має намір допомогти країні перейти зі старої радянської зброї на сучасну західну.

НАТО підтримує постачання різних типів озброєння Україні і не має в цьому питанні жодних обмежень. Про це на прес-конференції після саміту НАТО в Мадриді заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг.

“Ми підтримуємо ідею постачання великої кількості сучасного озброєння, у тому числі сучасної західної техніки різних видів. Ви бачили всі ті оголошення. Були й нові оголошення, які прозвучали на цьому саміті”, – сказав Столтенберг.

Він наголосив, що завдання НАТО – допомогти Україні перейти від старого озброєння радянських часів до сучасного озброєння за стандартами НАТО.

“І, звичайно ж, у нас немає списку озброєння, яке ми включаємо або виключаємо (з поставок – ред.). Україні потрібен широкий спектр сучасного важкого озброєння стандарту НАТО, і про це також йшлося на цьому саміті”, – наголосив генсек альянсу.

За його словами, зараз усі живуть “у більш небезпечному” та “більш непередбачуваному світі”, де “в Європі фактично йде гаряча війна, з масштабними військовими діями”, але ситуація може ще погіршитися.

Столтенберг зазначив, що зараз, аби запобігти можливому зіткненню Росії та НАТО, перед Альянсом стоїть два завдання: надавати підтримку Україні та не допустити ескалації за межами України.

“НАТО та союзники надають безпрецедентну підтримку Україні. Ми нарощуємо підтримку, і ми узгодили пакет на цьому саміті. Але ми також несемо основну відповідальність за запобігання ескалації за межами України. Ось чому НАТО не бере участі в наземному конфлікті. Ми надаємо підтримку нашому партнеру Україні, якого високо цінуємо, але ми не є частиною конфлікту”, – додав Столтенберг.

Він також додав, що з цієї причини Альянс збільшив свою присутність у східній частині Альянсу. Це зробили для того, щоб “відкинути можливість прорахунку, нерозуміння у Москві щодо готовності НАТО захищати кожен дюйм своєї території”.

Нагадаємо, Столтенберг заявив, що вперше з часів холодної війни Альянс проводить посилення передових позицій.

Як повідомлялося, НАТО готовий повернутися до розгляду питання про вступ України після її перемоги у війні з Росією.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button