Україна

НАТО створить єдиний фонд допомоги Україні – Жовква

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО
НАТО створить єдиний фонд допомоги Україні - Жовква

Раніше існувало до шести програм фінансування різних напрямів допомоги Києву. Їх планують замінити одним трастовим фондом.

 
НАТО планує створити єдиний трастовий фонд для фінансування України. Про це повідомив заступник глави Офісу президента Ігор Жовква в інтерв’ю LB.ua, опубліковане 4 серпня.
 
Він зазначив, що альянс, не маючи можливості надавати Україні летальну зброю, робитиме все можливе, щоб постачати нелетальне озброєння.
 
“Це не менш важливо під час війни, адже Україні потрібні додаткові пально-мастильні матеріали, засоби боротьби з БПЛА, медикаменти, медичні аптечки натовського стандарту”, – зазначив Жовква.
 
Також він нагадав, що колись існувало до шести трастових фондів НАТО, які фінансували різні елементи допомоги Україні – розмінування, навчання військовослужбовців тощо.
 
За словами заступника голови ОП, гуманітарне розмінування – дуже важлива тема.
 
“На сьогодні планується створити єдиний трастовий фонд, який фінансуватиме відповідні потреби України. До речі, гуманітарне розмінування – дуже важлива тема. Ця робота вже розпочалася, але ми потребуємо відповідних фахівців, обладнання, засобів. НАТО готова в цьому допомогти, і це важлива допомога”, – наголосив заступник голови ОП.
 
Нагадаємо, лідери країн НАТО на мадридському саміті наприкінці червня схвалили пакет допомоги Україні, що включає прискорені постачання нелетального озброєння, посилення кіберзахисту та модернізацію оборонної промисловості.
 
Також альянс прийняв нову стратегічну безпекову концепцію, в якій Росія названа основною загрозою.
 
 
 
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button