Україна

Народний рейтинг видання «Фокус» очолили Порошенко, Онуфрій та Медведчук

Сайт «Фокус» провів народне голосування, визначивши найвпливовіших українців за підсумками 2020 року. Раніше вийшли аналогічні рейтинги від видань «Новое время», «Кореспондент» і «Вести». Їхня специфіка була в тому, що складали рейтинги експерти, а між тим набагато цікавіше побачити, що ж думають з цього приводу самі українці. І їхній вибір вельми цікавий і гідний обговорення.

Перше місце в рейтингу «Фокусу» посів п’ятий президент України Петро Порошенко.

На другому місці – митрополит Онуфрій. Глава УПЦ є духовним лідером мільйонів українців, а тепер ще й очолив боротьбу за церкву в умовах утисків з боку держави.

Відомий журналіст і молодий політик Анатолій Шарій – третій.

На четвертому місці – лідер «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук. Він за останній рік стрімко повернув собі лідерство в українській політиці, пише «Фокус». Парламентська фракція ОПЗЖ, друга за чисельністю у Верховній Раді, хоч і не може впливати на рішення монобільшості, є серйозною противагою чинній владі. До речі, кандидат у президенти від ОПЗЖ на виборах 2019 року Юрій Бойко посів у рейтингу лише 35-те місце. Сьогодні Медведчук – єдиний політик, який запропонував дієвий мирний план закінчення збройного конфлікту на Донбасі, а також домігся зняття санкцій з українських підприємств і права виробляти російську вакцину від коронавірусу в Україні. На цю мить це найважливіші питання, що цікавлять українське суспільство. І поки влада в цьому напрямі відверто не діє, Медведчук успішно працює. Результат – політик увійшов до топ-5 усіх рейтингів впливовості цього року.

Замикає п’ятірку боксер Олександр Усик. Саша успішний не тільки в рингу, а й у громадській діяльності. Він має тверду громадянську позицію, яку не боїться відстоювати публічно, викликаючи критику націоналістів. Зокрема, Усик активно підтримує УПЦ і закликає не ділити українців на «правильних» і «неправильних».

Трохи дивно бачити на шостому місці Юлію Тимошенко. На виборах ні вона, ні її партія вже давно нічого серйозного не демонструють. Тимошенко зависла в напівпозиції – між владою та опозицією. 2020-й Юлія Володимирівна присвятила критиці земельної реформи, чим збільшила свою підтримку на селі.

На сьомому місці – ще одна жінка-блогер і журналіст Ольга Шарій. Ольга очолює інтернет-видання «Шарий.net» і є співзасновником політичної партії Шарія. У жовтні 2020 року опублікувала документальний фільм «Бурштинова Народна Республіка», присвячений незаконному видобутку бурштину в Житомирській області та згубним екологічним наслідкам цієї діяльності.

На восьмому місці – голова Нацбанку Кирило Шевченко. Він очолив НБУ в липні 2020 року. На посаді вирішив дотримуватися «старого курсу» – таргетування інфляції, гнучкий обмінний курс, збереження облікової ставки на рівні 6%. Однак курс гривні до зими трохи просів. Шевченко – вельми непублічний чиновник, хоча, як бачимо, навіть у таких умовах він має свій вплив серед українців.

Не обіймаючи держпосад і не будучи представником будь-якої партії, юрист Андрій Портнов має колосальний вплив на багато політичних процесів у країні. Українці оцінили це дев’ятою сходинкою рейтингу.

Тільки на десятому місці опинився президент Володимир Зеленський. Це результат суспільного розчарування його діяльністю на посаді. Зрушень щодо Донбасу немає, тарифи зростають, боротьбу з коронавірусом владою завалено. Президентська партія на місцевих виборах показала незадовільні результати, поступившись навіть кріслом мера рідного міста Зеленського Кривого Рогу.

Варто також зазначити, що українські олігархи опинилися в низах «народного рейтингу» – Ахметов тільки 25-й, Коломойський – 51-й, Пінчук – 82-й.

За матеріалами 112.ua

Back to top button