Україна

Нардепка зі «Слуги» працевлаштувала свого чоловіка помічником

Печерський районний суд Києва визнав винною народного депутата від партії «Слуга народу» Марину Нікітіну у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів і наклав штраф 3400 грн., передає 1NEWS з посиланням на «Главком».

За матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) нардеп допустила реальний конфлікт інтересів після того, як написала прохання на ім’я першого заступника керівника Апарату Верховної Ради України щодо зарахування її чоловіка Олександра Нікітіна на посаду своїм помічником-консультантом з 3 вересня 2019 року. Заробітна плата чоловіка становила 24 тис. грн на місяць.

У суді нардеп-«слуга» не визнала своєї вини. Вважала, що у роз`яснені НАЗК не надало підтвердження про наявність конфлікту інтересів, оскільки відповідне роз`яснення, на її думку, було нечітким. Більше того Марина Нікітіна стверджувала, що не розраховувала на заробітну плату чоловіка тому приватний інтерес в цьому випадку відсутній. Зазначила, що її чоловік виконував функції водія, відправляв та отримував службову кореспонденцію.

Адвокат політика наголосила, що рішення про зарахування Олександра Нікітіна на посаду помічника-консультанта народного депутата було прийнято, згідно з розпорядженням заступника керівника апарату Верховної Ради, а отже, в діях її клієнтки відсутній будь-який конфлікт інтересів, вона відповідне рішення не мала повноважень приймати та не приймала.

Разом з тим, на думку суду, при зверненні Марини Нікітіної з письмовим поданням до першого заступника керівника Апарату Верховної Ради про зарахування її чоловіка на посаду помічника-консультанта народного депутата приватний інтерес депутатки полягав у зацікавленості забезпечити свого чоловіка роботою та заробітком, покращити матеріальне становище сім’ї.

Призначивши штраф 3400 грн, суд зауважив: таке покарання буде достатнім з метою виховання нардепа, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Постанова Печерського районного суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close