Україна

Нафтогаз викупить активи Укрнафти на 34 млрд грн

У 2019 році НАК Нафтогаз України має намір виділити 34 млрд грн на придбання активів Укрнафти в межах поділу компанії, інформує 1NEWS з посиланням на Українські новини.

Про це йдеться в аналізі проекту фінансового плану Нафтогазу Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Згідно з документом, компанія планує в 2019 році збільшити витрати на інвестиційну діяльність на 31,3 млрд грн, або в шість разів. Всього на ці цілі Нафтогаз має намір витратити 37,3 млрд грн, з них 34 млрд – на покупку активів Укрнафти.

У міністерстві зазначили, що в НАК не пояснили, на яких правових підставах збираються купувати активи і чи доцільно це, а також не вказали, чи узгоджений такий крок з акціонером.

Нафтогаз виступає за те, щоб в процесі поділу Укрнафти був погашений її податковий борг, заявляв глава Нафтогазу Андрій Коболєв. За його словами, загальний борг становить уже понад 32 млрд грн. Більш ніж половина цієї суми – штрафи та пеня.

“Тому ми маємо набрати таку кількість активів, щоб цей борг повністю погасити”, – пояснював він.

Зокрема, Нафтогаз хоче купити у Укрнафти приблизно 4 млрд м³ газу в разі отримання від держави компенсації за спеціальні обов’язки на ринку газу. Згідно з пропозицією, отримані кошти Укрнафта має витратити виключно на погашення боргів перед держбюджетом, в тому числі штрафних нарахувань.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close