Україна

“Нафтогаз” уже готовий відмовитись від судового позову проти “Газпрому” заради нового контракту на транзит газу

Також від "Газпрому" вимагають компенсувати невиконання своїх зобов'язань за поточними контрактами

Україна та Росія провели газові переговори у Відні на рівні керівників НАК “Нафтогаз України”, “Газпрому” і нового “Оператора ГТС України”.

Про це заявив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, – інформує 1NEWS.

“Завершили черговий раунд переговорів з “Газпромом” в контексті тристоронніх переговорів по транзиту газу. Нагадаю, Європейська комісія попросила сторони обговорити врегулювання питань минулого і поточного Стокгольмського арбітражу, оскільки “Газпром” включає це в “пакет” для переговорів по транзиту. Саме це ми і зробили”, – повідомив Вітренко.

Виконавчий директора “Нафтогазу” нагадав, що компанія готова розглядати можливість отримання газу від “Газпрому” в рахунок погашення заборгованості за рішенням минулого Стокгольмського арбітражу, яка становить близько 3 млрд доларів.

“Ми також готові відкликати свої позовні вимоги в новому арбітражі, але тільки якщо буде укладено довгостроковий контракт на транзит, який буде покривати всі витрати, і якщо “Нафтогазу” буде компенсовано невиконання “Газпромом” своїх зобов’язань за поточними контрактами”, – додав Вітренко.

Топ-менеджер підкреслив, що така позиція є конструктивною.

“І тут, як ви самі бачите, у нас теж конструктивна позиція – покрийте витрати, навіть без економічних прибутків, і ми не будемо судитися. Тепер ми готові повертатися на тристоронні переговори і розповідати європейцям, як ми сумлінно обговорювали ці питання”, – зазначив Вітренко.

При цьому виконавчий директор “Нафтогазу” відмовився коментувати зустрічні пропозиції “Газпрому”.

Джерело: Економічна правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close