Україна

Нафтогаз просить США про санкції проти всіх учасників проекту Північний потік-2

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв попросив США «покарати» компанії, які планують брати участь в проекті «Північний потік — 2», інформує 1News з посиланням на Укрінформ.

«Ми б порадили США якомога можна швидше розширити санкції щодо всіх компаній, потенційно залучених до цього проекту», — заявив Коболєв в інтерв’ю виданню The Wall Street Journal.

На думку глави «Нафтогазу», трубопровід вигідний Росії і створює ризики для України, а також загрожує європейській єдності. «Будь-яка незалежна оцінка показує, що цей трубопровід суперечить інтересам США. Це також суперечить принципу солідарності в Європі», — сказав Коболєв.

«Нафтогаз поділяє думку про те, що Європейська комісія має скористатися своїм мандатом захисника інтересів європейських споживачів і настояти на застосуванні Третього енергетичного пакету до проекту «Північний потік-2». Варто також розглянути питання про застосування цих положень і до «Північного потоку». Ці правила забезпечують належні регуляторні та антимонопольні механізми, які запобігають ринковим маніпуляціям та зловживанню домінуючим становищем», — йдеться в повідомленні.

При цьому він підкреслив, що «Нафтогаз» не претендує ні на які поступки або виключення з європейських правил і прагне працювати на рівних умовах.

«Газпром», навпаки, виключає застосування стандартних європейських правил для свого проекту Північний потік-2 і значною мірою спирається на численні винятки з вимог Третього енергетичного пакета в Європі. Ризики проекту Північний потік-2 для громадського інтересу та цілісності ЄС значно перевищують потенційну комерційну вигоду вузької групи підприємств. Північний потік-2 підриває солідарність ЄС та Енергетичного співтовариства. Проект вже зараз ставить під загрозу розвиток Енергетичного союзу, породжуючи протиріччя між країнами-членами ЄС», — заявили в Нафтогазі.

Як повідомлялося, проект «Північний потік — 2» (Nord Stream 2) передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Загальна пропускна здатність запланована у 55 мільярдів кубометрів на рік.

Для реалізації проекту створена компанія Nord Stream 2 AF, яка в квітні підписала угоди про фінансування проекту з Shell (Великобританія — Нідерланди), OMV (Австрія), Engie (Франція), Uniper і Wintershall (обидві — Німеччина). У червні партнери зарахували на рахунки компанії більше мільярда євро. Планується, що трубопровід запрацює в 2019 році.

Раніше республіканська більшість палати представників конгресу США пригальмувала голосування щодо санкцій проти Росії, які схвалив Сенат. Окремим пунктом у документі прописано намір США «протидіяти будівництву газопроводу «Північний потік — 2».

 

 

Теги

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close