Головна / УКРАЇНА / Нафтогаз просить США про санкції проти всіх учасників проекту Північний потік-2

Нафтогаз просить США про санкції проти всіх учасників проекту Північний потік-2

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв попросив США «покарати» компанії, які планують брати участь в проекті «Північний потік — 2», інформує 1News з посиланням на Укрінформ.

«Ми б порадили США якомога можна швидше розширити санкції щодо всіх компаній, потенційно залучених до цього проекту», — заявив Коболєв в інтерв’ю виданню The Wall Street Journal.

На думку глави «Нафтогазу», трубопровід вигідний Росії і створює ризики для України, а також загрожує європейській єдності. «Будь-яка незалежна оцінка показує, що цей трубопровід суперечить інтересам США. Це також суперечить принципу солідарності в Європі», — сказав Коболєв.

«Нафтогаз поділяє думку про те, що Європейська комісія має скористатися своїм мандатом захисника інтересів європейських споживачів і настояти на застосуванні Третього енергетичного пакету до проекту «Північний потік-2». Варто також розглянути питання про застосування цих положень і до «Північного потоку». Ці правила забезпечують належні регуляторні та антимонопольні механізми, які запобігають ринковим маніпуляціям та зловживанню домінуючим становищем», — йдеться в повідомленні.

При цьому він підкреслив, що «Нафтогаз» не претендує ні на які поступки або виключення з європейських правил і прагне працювати на рівних умовах.

«Газпром», навпаки, виключає застосування стандартних європейських правил для свого проекту Північний потік-2 і значною мірою спирається на численні винятки з вимог Третього енергетичного пакета в Європі. Ризики проекту Північний потік-2 для громадського інтересу та цілісності ЄС значно перевищують потенційну комерційну вигоду вузької групи підприємств. Північний потік-2 підриває солідарність ЄС та Енергетичного співтовариства. Проект вже зараз ставить під загрозу розвиток Енергетичного союзу, породжуючи протиріччя між країнами-членами ЄС», — заявили в Нафтогазі.

Як повідомлялося, проект «Північний потік — 2» (Nord Stream 2) передбачає будівництво двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Загальна пропускна здатність запланована у 55 мільярдів кубометрів на рік.

Для реалізації проекту створена компанія Nord Stream 2 AF, яка в квітні підписала угоди про фінансування проекту з Shell (Великобританія — Нідерланди), OMV (Австрія), Engie (Франція), Uniper і Wintershall (обидві — Німеччина). У червні партнери зарахували на рахунки компанії більше мільярда євро. Планується, що трубопровід запрацює в 2019 році.

Раніше республіканська більшість палати представників конгресу США пригальмувала голосування щодо санкцій проти Росії, які схвалив Сенат. Окремим пунктом у документі прописано намір США «протидіяти будівництву газопроводу «Північний потік — 2».

 

 

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде висвітленОбов'язкові для заповнення поля відмічені *

*

5 × 5 =

x

Перевірити також

Порошенко назвав введення Сенатом США нових санкцій проти РФ — підтримкою України

Президент України привітав введення нових санкцій проти Росії, назвавши це жестом підтримки ...

Посли ЄС ухвалили нові санкції проти РФ через скандал із «кримськими турбінами» Siemens

Посли ЄС погодились розширити антиросійські санкції після того, як Росія доставила на ...

Порошенко подякував Конгресу США за нові санкції проти Росії

Президент Петро Порошенко привітав рішення Конгресу США, який ухвалив законопроект, що передбачає ...