Україна

Нафтогаз почав стягнення боргів з Газпрому

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України направила російському монополісту – компанії Газпром заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, що нараховується на заборгованість російського монополіста згідно з арбітражним рішенням від 28 лютого 2018 року за транзитним контрактом, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу НАК.

“Нафтогаз зарахував більше $9 млн переплати за послуги транзиту, надані у серпні, як платіж в рамках виконання арбітражного рішення”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у кінці грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув контрактну формулу в контракті між Нафтогазом України і Газпромом. За рішенням арбітражу ціна газу для Нафтогазу дорівнює ціні газу на хабі в Німеччині, тоді як раніше вона залежала від цін на газойль і мазут.

У лютому 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов’язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

У травні Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених йому $2,6 млрд, у зв’язку з небажанням Газпрому виконувати зобов’язання за рішеннями у справах щодо поставок і транзиту газу. У зв’язку з цим швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close